Salomon Predict 2 – druhá generace extra komfortní objemovky

Salomon Predict 2 – druhá generace extra komfortní objemovky

V posledních několika letech se nabídka Salomonu opravdu rozrůstá. A už dávno neplatí, že Salomon je značka, která uspokojí jen trailové běžce. Ano, i trailoví běžci trénují na silnici a ano, Salomon svými produkty zaujme i čistokrevné silničáře. Příkladem hovořícím za všechny je řada Predict, letos už můžeme na vlastní nohy otestovat už 2. Generaci, této velmi pohodlné objemové boty na silnici.

Svršek

 Svršek je oblast, která dostála na první pohled největších změn, převážně tedy oblast paty. U první generace byla výztuha spíše minimalistického rázu a konstrukce byla velmi flexibilní. U druhé generace tato oblast svou pevnější konstrukcí výrazně podporuje achilovku. Je zde taky přidáno na polstrování. Celkově je svršek tvořen z velmi flexibilního příjemného materiálu, takže se bota přizpůsobí jakémukoli tvaru chodidla a nechává prostor práci bez omezení. Zpevňovací konstrukce vedena od oblasti podélné klenby po vnější část nártu je oproti předchozí generaci umístěna vně boty, což ji celkově dodává členitější nádech. Šněrování je zde použito klasické, nikoli quicklace, jak jsme u trailových bot Salomonu zvyklí.

Mezipodešev

Tlumení je jednou z nejdůležitějších částí boty. Je to ta část, která odlišuje závodní botu od tréninkové. Salomon Predict 2 je plně tlumená tréninková bota, vhodná pro každodenní výběhy. Extrémně pohodlná pěna tvořena z termoplastického polyuretanu si zachovává svoje tlumící vlastnosti po velmi dlouhou dobu a jsou vhodné i pro těžší běžce. Zároveň si zachovávají dynamiku a rychlou odezvu. A to i díky (na tréninkovou botu) velmi nízké hmotnosti, která se pohybuje okolo 275 g. Salomon Predict 2 disponují 8 mm dropem, který je pro většinu běžců zlatá střední cesta. Bota vás pěkně pustí na špičku a zároveň není extra náročná pro achilovky a lýtka.

Podešev

Podrážka je u Salomon Predict 2 tvořena tak, aby se co nejlépe chovala na silnici a tvrdých podkladech. Nicméně zde stále najdeme lehký dezén, který jednak pomůže kontaktu na mokrém povrchu (vytváří se izolovaná kontaktní místa a voda může při došlapu odtéci ven). Jako druhý přínost tohoto vzorku je univerzálnost použití. Salomon Predict 2 můžete s čistým svědomím použít i na polní a lesní cesty, pokud jsou v suchém stavu. Obecně tyto boty nejsou určeny do měkkého nebo technického terénu.

  • Drop: 8 mm
  • Hmotnost: 275 g
  • Zavazování: Klasické
  • Terén: Silnice, zpevněné cesty

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: