Seriál Mizuno Prague Park Race má za sebou první závod v Průhonickém parku

Seriál Mizuno Prague Park Race má za sebou první závod v Průhonickém parku

O víkendu proběhl první závod ze série Mizuno Prague Park Race – již popáté se běželo v nádherném prostředí Průhonického parku. Nicméně závod, který tradičně startuje jarní běžeckou sezónu na konci března, musel být přesunut kvůli koronavirové situaci na neděli 20. června.

O víkendu padaly teplotní rekordy, ale to neodradilo téměř tři stovky běžců, které se postavily na start. I přes vysoké teploty čekal na běžce příjemný zážitek – téměř celá trasa vedla zalesněným parkem kolem rybníků a potoků a také v okolí zázemí celé akce panoval díky mohutný stromům příjemný stín.

V Průhonicích ovládli přední místa závodníci z Mizuno teamu – nejrychlejší byl Jan Janů, který již počtvrté startoval na této trati a počtvrté vyhrál. Sám říkal, že závod bral jako přípravný test na nadcházející závod Světového poháru v běhu do vrchu v Polsku, který se uskuteční příští víkend. Na druhém místě doběhl s odstupem dvou minut Dominik Chlupáč a neskutečný výkon předvedla celkově třetí Pavla Schorná, reprezentantka v bězích do vrchu, oba také běžící za Mizuno team.

Kromě osvěžujícího stánku se zmrzlinou čekala na všechny po vyhlášení bohatá tombola, v níž byly hlavní cenou běžecké boty Mizuno nebo pivní soudek Svijany.


Další závod ze série Mizuno Pargue Park Race se koná již tento víkend, a to v sobotu 26. června v Divoké Šárce v Praze 6, kde bude trať o něco trailovější a kopcovatější. Závodníci si můžou vybrat ze dvou délek tratí – buď 14 km nebo kratších 8 km.

Online registrace končí ve středu, závodníci se mohou registrovat zde: http://pragueparkrace.cz/…ce/ Na místě se bude možné dohlásit v omezené míře.

www.pragueparkrace.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: