Sledujte online zpravodajství z ADIDAS CONTINENTAL Beskydské sedmičky + favorité a novinky pro rok 2016

Sledujte online zpravodajství z ADIDAS CONTINENTAL Beskydské sedmičky + favorité a novinky pro rok 2016

Již za necelý měsíc odstartuje v Beskydech jeden z nejznámějších a nejtěžších ultra závodů v tuzemsku, ADIDAS CONTINENTAL Beskydská sedmička, zkráceně B7. Co si organizátoři v čele s Liborem Uhrem pro sedmý ročník tohoto závodu připravili, jaké novinky a změny na závodníky budou na trati čekat a kdo se stane Mistrem České republiky v horském maratonu dvojic?

V Moravskoslezských Beskydech každoročně začátek září patří extrémnímu závodu dvojic, ADIDAS CONTINENTAL Beskydské sedmičce. Od prvního ročníku se tento závod proměnil do obřích rozměrů a místní společenské události, která v Česku nemá obdoby. Již několikátý rok po sobě bylo startovné vyprodáno během několika dní a mezi startujícími se krom zkušených vytrvalostních závodníků staví také tisíce hobby běžců, pro které není rozhodující čas, ale vůbec pokoření sedmi beskydských vrcholů od nejkratší trasy B7 – 83 km s 4750 metry převýšeními – až po tu nejdelší, 95 km s 5430 výškovými metry.

!!! SLEDUJTE ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ Z BESKYDSKÉ SEDMIČKY !!!

Po celou dobu závodu vás budeme prostřednictvím našich redaktorů informovat o tom, jak se závod vyvíjí, jaké je počasí, kde se nachází vaši koně.

Změny trasy B7

S množstvím startujících jdou ale také ruku v ruce omezení od ochranářů místní přírody, které se dotkne dvou úseků na trati. První změnou na trase Sport vrchol Ropice. Na něj se bude stoupat a klesat po téže lesní cestě a bude to tak jediný úsek B7 který bude obousměrný. Druhou a tou nejpodstatnější změnou pro všechny kategorie je obíhání sedla Malá Stolová pod Čertovým Mlýnem. Nebude se tak stoupat po táhlé asfaltové silnici, ale trasa nově povede po cykloznačce pod horou a závěrečný výstup závodníci absolvují prudkým stoupáním po žluté turistické značce.

Čtěte také: Loňskou ADIDAS CONTINENTAL Beskydskou sedmičku doslova profičela dvojice Tomáš Svoboda a Zbyněk Cypra. Přečtěte si s nimi rozhovor.

Favorité B7

Jakožto mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic na nejdelší trati B7 Sport-Full, predikovat favority na vítězství je velmi obtížné. Navíc mnoho ambiciózních dvojic chtějící ovládnout B7 se přihlašuje na poslední chvíli, a tak ani současná startovní listina nenabízí všechna jména, o kterých se mluví. Mezi muži na vítězství jsou velkými favority Stanislav Najvert a Marek Causidis. Ti v domácích Beskydech letos již například ovládli 2. závod Horské Výzvy na nejdelší vzdálenosti a oba mají také bohaté zkušenosti z B7 – Stanislav Najvert vyhrál 5. ročník s Petrem Žákovským. Dle slov Libora Uhra je třeba počítat také s Markem Novotným a Kamilem Bezděkem, kteří společně s Liborem trénují a dle jeho slov „zrají jako víno“. I oni mají zkušenosti z let minulých a tak uvidíme, co předvedou. Mezi ženami se v roli favoritek jednoznačně řadí Linda Beniačová a Patrícia Puklová. Linda Beskydskou sedmičku vyhrála již v roce 2014 a se svou parťačkou se jistě na závod výborně připraví, mohli jsme je vidět na jejich přípravném závodě Horská výzva v Krušných horách, kde doběhly jako druhé v absolutním pořadí! Nesmíme však zapomenout ani na loňské vítězky – Kateřinu Šoubovou a Magdalénu Šoubovou – které se budou snažit jako první ženy vůbec obhájit své vítězství.

Favoritů krom zmíněných jmen je samozřejmě mnohem více. Každý rok se ve startovním poli čítající více než 1500 běžeckých párů najdou nové tváře, které se snaží překvapit. Kdo se však skutečně postaví na start sedmého ročníku Beskydské sedmičky, si ale musíme počkat až do 2. září. Jisté je ale jedno, i tentokrát se poběží velmi rychle a očekávají se nejrychlejší časy opět pod 12 hodin.

Logo adidas

ADIDAS CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA v sobě nese přívlastek eXtrémní. Pro mnoho lidí je tento opravdový „čundr ze Slezska na Valašsko“ tou asi nejvíce obtížnou trasou, jakou si lze představit. Naše neúprosná statistika těch, kteří nedojdou závod v limitu, je skoro téměř konstantní. Třetina startovního pole je předurčena závod o délce 95 km s převýšením cca 5 500 metrů nedokončit.

Ideální běžeckou botou na tento závod jsou běžecké boty adidas Terrex Agravic. Zakoupit je můžete například v některém z obchodů ze sítě Rock Point.

Vojtěch GawlasVojtěch Gawlas – student žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. K běhání se dostat jako slepý k houslím, a protože kolem domova neměl žádné roviny, začal běhat po horách. Nejoblíbenější trasy má do 30 km, co možná nejvíce vertikálně a v co možná nejfotogeničtějším prostředí (protože fušuje mimo běhu také do fotografického řemesla). Cílem běhu, nebo spíš sportu jako takového, je pro něj vyčištění hlavy od okolního světa a chvíle pro sebe sama.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: