Soutěž o čtyřdenní cestu do Švýcarska s účastí na triatlonu

Soutěž o čtyřdenní cestu do Švýcarska s účastí na triatlonu

Pro milovníky sportovních výkonů jsme tento rok připravili další zajímavou soutěž. Výhrou je cesta do Švýcarska a účast na triatlonu v regionu Davos Klosters. Podmínky, které byste pro přihlášení měli splňovat, nejsou náročné. Nebudeme vám stopovat za jaký čas uběhnete 100 metrů, ani měřit vaší svalovou hmotu. Stačí, pokud patříte mezi vyznavače zdravého životního stylu a pohybu. Druhým předpokladem pro přihlášení do soutěže je pozitivní přístup k sociálním sítím a sdílení vašich výkonů s co největším počtem dalších nadšenců. Na MojeSvycarsko.com se v záložce Aktuality dočtete úplné znění pravidel soutěže.

Tip na letošní dovolenou: Davos Klosters

Davos Klosters je jen o malý kousek dál než vyhledávané Rakousko, ale při bližším pohledu poznáte, že nabízí mnohem víc. Cílovou destinaci Davos Klosters v kantonu Graubünden doporučujeme k návštěvě všem, kteří pro cíl své dovolené volí úchvatnou horskou přírodu v kombinaci s pohybem.

Řešíte-li rozpočet na dovolenou, tady si rovnou škrtněte položku na lanovky, přesuny místní dopravou, aktivity a zajímavosti na místě. Pro ubytované je totiž připravena návštěvnická karta “Davos Klosters Active”, se kterou můžete navštívit více jak 50 aktivit s garancí 800 zážitků během celého léta. Karta platí už při ubytování na jednu noc, a to i v kempu. U poskytovatele ubytování, nebo v infocentru vám ochotně poradí a na dobu pobytu dostanete rozvrh akcí, na které se stačí online rezervovat. Mezi aktivity patří například wakeboarding, rafting na řece, kurz techniky jízdy na horském kole, okružní cesta veteránem a spoustu dalších, které budete mít zcela zdarma, nebo za minimální poplatek. Druhá karta “Davos Klosters Premium Card” platí pro dopravu. Díky ní máte veškeré lanovky na okolní vrcholy (Jakobshorn, Parsenn, Gotschna, Rinerhorn, Madrisa) za jednorázový poplatek 10 CHF, bezplatné lokální autobusy a koho láká projížďka historickým horským vlakem, může ji absolvovat gratis na Rhétské dráze mezi Klosters a Filisurem. Pokud byste chtěli s rodinou poznat boční údolí, připraveny jsou zvýhodněné tarify jízdného či cesta historickým poštovním autobusem. Ne nadarmo se karty zvýhodňující pobyt prezentují jako “jedna karta rovná se bezpočet výhod”.

Davos Klosters je navíc největší singletrailovou arénou Švýcarska a téměř všechny trasy startují na některém z okolních vrcholů v oblasti Davos Klosters, kam se vyvezete lanovkou, nebo pozemní dráhou. Je zde neuvěřitelných 700 km cyklo tras s nejdelším trailem ve Švýcarsku – Alps Epic Trail Davos – který je dlouhý 38 km! V roce 2014 byl uznán asociací IMBA (International Mountain Bicycling Association) a zařazen mezi světově nejlepší bikové horské trasy Epic Trail.

Nově můžete v Davos Klosters zažít cyklistické dobrodružství na elektrokolech. Atraktivní je vícedenní trasa s přenocováním v rustikálních horských chalupách. Pobyt ve velkolepé přírodě a připravenost střediska na veškeré potřeby turistů vás mile překvapí. Pokud vás nyní napadla otázka, zda je Davos Klosters bezpečný cíl dovolené? Máme pro vás odpověď, že ano! Jde o to, že Švýcarsko jako jediná evropská země připravila program Clean & Safe, což v překladu znamená, že vybrané turistické cíle (např. restaurace, lanovky, hotely atd.) označené štítkem “Clean & Safe” splňují přísnější hygienické předpisy a garantují turistům čistou a bezpečnou dovolenou. Na 1.000 turistických cílech, napříč Švýcarskem, vás u vstupu ubezpečí nálepka s logem “Clean & Safe”, že jste v nejlepších rukách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: