Synergickými efekty k silné podzimní imunitě

Synergickými efekty k silné podzimní imunitě

Imunita je takový náš obranný štít, který hraje zásadní roli v tom, jak je náš organismus schopný odolávat bakteriím, virům a jiným druhům toxických látek. Osoby se silnou imunitou jsou schopnější lépe bojovat s nemocemi, naopak ti, kteří mají imunitu z jakéhokoli důvodu oslabenou, mají vyšší riziko nákazy onemocnět bakteriálními nebo virovými infekcemi.

Zejména v podzimních a zimních měsících je nutné imunitu posílit, protože s ubývajícím množstvím
slunečního svitu a podzimními plískanicemi přicházejí také sezónní virové infekce a nemocnost obecně stoupá. Ani sportovci by neměli význam imunity podceňovat, protože pohyb na zdravém vzduchu sice obranyschopnosti organismu prospívá, zároveň ale platí, že po trénincích, zejména ve vyšší zátěži, imunita krátkodobě klesá, protože organismus potřebuje věnovat energii na opravu svalových vláken a na celkové zotavení po zátěži.

Jakým způsobem imunitu posílit?

Pro správnou funkci imunitního systému je v první řadě zásadní zdravá a pestrá strava bohatá na celozrnné obiloviny, ovoce a zeleninu, které tělu zajistí základní makronutrienty (sacharidy, bílkoviny
a tuky) a dodají tělu i vitaminy a minerály. S přicházejícími podzimními měsíci, kdy nám již zahrada
neposkytuje tolik čerstvých a na vitaminy bohatých potravin, je vhodné vitaminy a minerály doplnit i formou suplementů. Zvlášť nutné je to pro sportovce, kteří vzhledem k vyšší zátěži mají také vyšší potřebu vitaminů a minerálů a zpravidla ji ani pestrou stravou nepokryjí.
Například na oficiálním portálu Ministerstva zdravotnictví ČR doporučují pro podporu imunity v boji proti nákaze různými druhy infekcí pestrou stravu bohatou na vitaminy a minerály, zejména vitaminy D, C, zinek a selen. Vitaminy C, D a zinek jsou podle Národního zdravotnického informačního portálu nejzákladnější látky k podpoře obranyschopnosti organismu. Vzhledem k naší zeměpisné šířce a množství slunečního svitu v průběhu roku má podle Ministerstva zdravotnictví ČR více než 60 % Čechů nedostatek vitaminu D. Proto Ministerstvo zdravotnictví doporučuje jeho suplementaci, minimálně v období od podzimu do jara.

Co to jsou doplňky stravy a jaké zvolit?

Doplňky stravy jsou speciální druhy potravin, které jsou určeny pro doplnění výživově významných látek do organismu. Tyto látky se vyskytují v některých běžných potravinách, často však nejsou obsaženy v dostatečném množství v naší stravě. Jedná se zejména o vitaminy a minerální látky, které jsou důležité pro udržení a posílení zdraví, zejména pak imunitního systému.
V dnešní době je na trhu velké množství různých doplňků stravy lišících se jak cenou, tak i formou (pilulky,
kapsle, sirupy, kapky), množstvím účinné látky, stupněm vstřebatelnosti a celkovým složením. Samozřejmě platí, že čím více umělých přidaných látek, tím budou doplňky pro naše tělo méně prospěšné. V této souvislosti majitel společnosti Ovonex, Dominik Lysek, uvádí: „Všechny naše produkty splňují požadavky na vysokou vstřebatelnost účinných látek, funkčnost a přidanou hodnotu pro uživatele bez zbytečných chemických aditiv. Používáme pouze výběrové, vodou ředitelné suroviny. Tyto látky nedráždí zažívací trakt a zaručují vysokou biologickou dostupnost pro člověka.“
Ovonex pomáhá sportovcům s hydratací iontovým koncentrátem IoniLyte a dalšími doplňky ze sortimentu minerálů a vitaminů důležitých pro sportovní výkon, celkovou životní vitalitu a podporu imunitního systému.

Doplňky na podporu imunity od společnosti Ovonex

  • Vitamin D3 active synergy – vodou ředitelná aktivní forma vitaminu D3 zajišťuje vysokou vstřebatelnost a lepší chuť. Obohacením produktu o vitaminy B5 a K2-MK7 pak dochází k synergickým efektům.
  • Vitamin C500 PureWay – o 233 % vyšší absorpce vitaminu C v lidském těle oproti jiným značkám vitaminu C s kyselinou askorbovou. Zajistí dlouhodobou retenci vitaminu C v organismu.
  • Zincum Selenium – tento produkt obsahuje chelát (bisglycinát) zinku, jenž vyniká vysokou biologickou dostupností, a organický zdroj selenu. Je obohacen o vitamin C, díky čemuž dále zvyšuje využitelnost zinku a selenu.

Všechny Ovonex produkty jsou vhodné pro vegany a díky jejich unikátnímu složení jsou přímo ideální pro sportovce i další osoby se zvýšenými potřebami suplementace vitaminy a minerály.

Osobní zkušenosti

Daniela Trčková – běžkyně, profesionálně se věnuje
cyklistice. Medailistka z Mistrovství České republiky
v silniční a dráhové cyklistice.

„Vitaminy Ovonex mi velmi pomohly dostat se zpět do
normálního života a do tréninku po nemoci.“
  • Lenka Leny Sojková: „Konečně rychle vstřebatelné vitamíny a minerály v tekuté formě a bez balastních látek lonilyte je super při sportování nepociťuji deficit ani křeče a velmi se mi vyplácí ho kombinovat s vaším železem, vzhledem k nízkému tlaku. Pro běžný den se mi osvědčil i vitamín C, ten je navíc po chuťové stránce opravdu příjemně osvěžující. Kvituji i jednoduché dávkování a hlavně
    čistotu vstupních surovin, tělo to opravdu ocení.“
  • Klára Pavlásková: „Skvělé a hlavně funkční vitamíny a minerály. Během nemoci mě doslova zachránily! Chuťově v pohodě, navíc lze vše kombinovat, takže mi to šetřilo čas. Vitamin C je navíc skvělý i místo citrónu do čaje s medem :-). Určitě doporučuju a nadále budu, jsem maximálně spoko :-).“
  • Martina Ivánková: „Mám doma celou sadu a musím říct, že super. Hlavně ten zinek a železo je síla. Minerály už jedině u Vás :-)!“
  • Denisa Dutková: „S výrobky jsem maximálně spokojena. Vitamín C navíc skvěle chutná.“

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: