TOP 10 běžeckých tras v jihovýchodní Asii

TOP 10 běžeckých tras v jihovýchodní Asii

Běhy v parku se omrzí, v městech jsou cesty plné aut, na chodníku se vám pořád někdo plete pod nohy, a o páse v posilovně ani nemluvě. S běháním to není jednoduché ani pro ty největší nadšence. Nejlépe se běhá v neznámých místech, kde si užíváte novou krajinu a na samotnou tělesnou zátěž tak skoro zapomenete. A co takhle tento zážitek posunout o kousek dál a zkusit nějakou z asijských TOP lokací k běhání. Nechte se inspirovat našimi ozkoušenými tipy na ty nejlepší místa v Jihovýchodní Asii. A nebojte se, nejedná se o žádné maratonové dálky, ale o příjemné a kratší vzdálenosti i pro méně zkušené běžce.

1. Bowen Road, Hong Kong

Ne každý si představí toto pulzující metropolitní město Hong Kong jako doslova ráj pro všechny nadšené běžce. Většina terénu města je dominována kopcovitými až hornatými svahy, zatímco další více jak půlka zbylé plochy je vyhrazena jako národní parky a přírodní rezervace.  Příjemná, relativně rovná trasa, se nachází podél na 4 km dlouhému úseku na Bowen Road. Trať je ideálním místem pro rychlý ranní běh v klidné ulici, a to hlavně díky zákazu jízdy autem po celé délce trasy.

2. Singapur

Jižní Mosty (Southern Ridges) je 10 km dlouhý úsek zeleně spojující jedny z nejvíce oblíbených singapurských parků (Kent Ridge Park, Hort Park, Labrador Nature Reserve, Telok Blangah Hill Park a Mount Faber Park). Parky a okolí jsou propojeny mosty a hřebeny kopců, a tak během běhu nebude nouze o krásné výhledy a tak během cesty tak budete míjet exotickou flóru a faunu, to vše za výhledu na panorama velkoměsta. Tato trasa je populární jak mezi běžci, tak mezi cyklisty.

TIP: Pokud se nacházíte v samém srdci Singapuru, pak si běžte zaběhnout do rozlehlých Botanických zahrad nedaleko nákupní zońy v Orchard Street. Vstupné do zahrad je zdarma.

 

3. Phuket

Phuket patří mezi hlavní turistické destinace s jedněmi z nejkrásnějších pláží země. Díky poměrně velké rozloze o 543 km2 není na ostrově nouze ani o běžecké trasy. Části ostrova jsou kopcovité, jiné zase rovné a tak vhodné pro delší trasy. Pro ty největší nadšence se na Phuketu také pořádá každoroční marathon. Pro milovníky běhu na pláži je zde Nay Yang Beach. Pláž, situována v Národním Parku Sirinat, se táhne celých 13 km a nabízí tu nejdelší, ničím nerušenou plážovou trať na ostrově.

4. Bali

Na tomto turisticky populárním ostrově si přijde na své každý. V resortové oblasti vyšší kategorie Nusa Dua naleznete úhledně upravené chodníky a kvalitní cesty bez většího množství provozu. Největším zážitkem bude ovšem běh v centrální části ostrova v okolí Ubudu. Zde se nalézá stezka Campuham Ridge Walk, kde po strmém začátku se dostanete na hřeben táhnoucí se skrz malebná rýžová pole doslova uprostřed bujné vegetace. Díky své délce 9 km je trasa vhodná jak pro příjemnou procházku tak pro krátký, za to docela náročný běh. Stezku naleznete při odbočce z hlavní ulice v Ubudu. Jen těžko lze uvěřit, že doslova za rohem všeho ruchu se nalézá jedno z nejkrásnějších míst celého ostrova.

TIP: Doporučeno je vyrazit brzy ráno nebo navečer nejen kvůli turistům, ale také kvůli horku a vlhkosti vzduchu. Západy slunce jsou zde obzvlášť krásné.

5. Da Nang, Vietnam

Toto 5. největší přístavní město Vietnamu leží na pobřeží Východního moře a ústí řeky Han River. Výhledy na záliv můžete obdivovat při 6 km dlouhém běhu na pobřežní promenádě. Co je ovšem nejvíce populární tratí v oblasti je 30 km dlouhý úsek na pláži My Khe. Není mnoho míst na světě, kde máte k dispozici ničím nerušenou trať takové délky. Další výhodou je velmi tvrdý písek na pláži, jako stvořený k dlouhým běhům.

6. Macau, Čína

Toto autonomní teritorium je považováno za hlavní město hazardních her světa. I když tato hustě zabydlená oblast nevypadá na první pohled jako běžecký ráj, skvělých tratí je tady ovšem velké množství. Zaběhnout si zde můžete například na 2.6 km dlouhé trati kolem jezera Sai Van Lake nebo zkusit příjemný okruh kolem Rezervoáru. Nejvíce populární hlavně mezi místními je stezka kolem nábřeží Waterfront Path. Tato nejlépe vybavená trať měří 4.3 km a nabízí skvělé výhledy na celý Macau poloostrov.

7. Sapa, Vietnam

Tento 10 km dlouhý úsek první částí Vietnamského horského maratonu není až tak náročný jak název napovídá. Terénní trať vede po ušlapané polní cestě skrze rýžová pole, bambusové mosty a kolem vodních buvolů, to vše za povzbuzování usměvavých místních obyvatel. I když je Sapa po celém Vietnamu vyhlášená pro svoji krásu, její poměrně odlehlá poloha vám zajistí minimální množství turistů, a tak si můžete užívat tento zážitkový běh v plné své nerušené kráse.

8. Kaohsiung City, Taiwan

Toto taiwanské velkoměsto je jedním z nejvíce vyhledávaných běžeckých míst celé Asie. Díky přímořské poloze města většina běžeckých tratí se nachází v blízkosti pobřeží a nabízí krásné výhledy jak na město, tak na hladinu okolních vod. Nejkrásnější stezky naleznete na pobřežní promenádě a na stezce podél řeky Love. Zlatý běžecký hřeb se ovšem nachází na ostrově Qijin vzdáleny jen 7 minut jízdy trajektem. Tato dlážděná trať dlouhá 9 km vedoucí u pobřeží vás vezme kolem majáku až do uliček historického centra.

 

9. Sabah, Malajsie

Sabah je malajský stát zabírající severní část ostrova Borneo. Právě zde v roce 2014 nově otevřeli rekreační park Tanjung Lipat s 9 km dlouhou běžeckou a cyklistickou tratí. Po celé její délce tak naleznete několik stanic s cvičícími stroji a místa k půjčení kol. Celá trať je osvětlená až do pozdních večerních hodin. O nebezpečí kolize se zde bát nemusíte. Trať je rozdělena na jednotlivé pruhy pro běžce a pro cyklisty.

TIP: Nejlepší je zde běh večer. Zažijete krásný západ slunce doprovázený příjemným vánkem od moře. Vezměte si s sebou také peníze. V okolí je plno stánků s občerstvením.

 

 

10. Angkor Wat, Kambodža

Perlička na závěr. Není mnoho míst na světě, kde by bylo možné běhat kolem jednoho z největších divů světa, jako přímo v těsné blízkosti chrámů v Angkor Wat. Trasa vede podél hlavní vyhlídkové cesty (Grand Tour). Tato málo navštěvovaná trasa měří kolem 26 km. Další možností je kratší, ovšem více turistická trasa Small Tour. Ta začíná na stejném místě v Angkor Wat a končí u Angkor Thom. Pro obě volby je nutné zakoupit jednodenní vstupné do areálu.

TIP: Pokud plánujete běhat brzy ráno, pak je doporučeno zakoupit si vstupenku do areálu den předem. Také si nezapomeňte vzít terénní obuv – ne celá cesta vede po vydlážděných chodnících.

TIP: Vydejte se s CK Go2 do Vietnamu. Navštivte Kambodžu, projeďte Vietnam od severu k jihu a obohaťte svoji dovolenou ve Vietnamu o běžecké dobrodružství.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: