Trekingové boty jsou ideální volbou pro turistiku

Trekingové boty jsou ideální volbou pro turistiku

Plánujete vícedenní túru po horských stezkách? Nebo se chystáte na nenáročný jednodenní výlet v terénu? Ať už vás čeká jakékoliv outdoorové dobrodružství, měli byste si pořídit vhodnou trekkingovou obuv.

Trekkingové boty do hor vám poskytnou optimální přilnavost a potřebnou stabilitu při každém kroku v proměnlivém terénu. Díky široké nabídce máte možnost si vybrat model, který se nejenže dokonale přizpůsobí terénu, ale zároveň bude skvěle vypadat. Klasická pánská trekkingová obuv s koženým svrškem osloví všechny příznivce tradičních řešení. Moderní, lehká a barevná dámská trekkingová obuv je naopak ideální volbou pro ženy, které hledají spolehlivé a zároveň trendy boty na cesty. Ať už si vyberete jakýkoli model trekkingové obuvi, můžeme mít jistotu, že vám zaručí maximální pohodlí během nošení v terénu.

Kde koupit? Specializovaný outdoorový obchod je tou nejlepší volbou

Dobře zásobený obchod s turistickým a horským vybavením je vhodný pro ty, kteří se zaměřují na různé aktivity na horách. Místo návštěvy více míst upřednostněte jednu prodejnu, kde najdete ucelenou nabídku. Dobrý cestovní obchod je místo, kam se budete chtít vracet!

Jaké trekové boty se budou hodit na lehčí trasy?

Trekkingová obuv, která vám umožní pohodlně prozkoumat lehčí terén, se vyznačuje nižší hmotností a zvýšeným odpružením. Tento druh trekkingové obuvi kombinuje vlastnosti turistických a sportovních modelů bot. Stanoví dokonalou rovnováhu mezi přilnavostí a stabilitou při každém kroku a nízkou hmotností v kombinaci s účinným odvětráváním. Lehké modely mají celou řadu provedení – v nabídce najdete jak nižší modely, tak i vyšší kotníkové boty. Outdoorová obuv tohoto druhu je vhodná do nižších hor, na lesní a polní cesty a silnice. Vysoké pohodlí v kombinaci s vlastnostmi, které se vám budou hodit v rozmanitějším terénu, činí z pánské a dámské trekkingové obuvi tohoto druhu oblíbenou volbu na četné turistické výlety, kempování nebo i běžné nošení. Při nákupu trekové obuvi si vyberte dobrý horský obchod nabízející outdoorové vybavení a boty.

Jaké boty zvolit do hor?

Dámská a pánská treková obuv na náročné horské stezky by měla zajistit především vysokou stabilitu. Pokud se na túru chystáte s batohem na zádech, nejlepší bude zvolit vysoké kotníkové boty, které zajistí větší stabilitu v oblasti hlezenního kloubu. Klasické trekkingové boty se vyznačují také optimálně pevnou podešví a svrškem, který je dokonale ochrání před ostrými kameny nebo skálami. Jsou vhodné do různorodého terénu a na různé druhy stezek. Pánské a dámské vysoké trekkingové boty jsou obvykle vybaveny nepromokavou membránou – zvyšuje totiž nepromokavost svršku, který vaše chodidla účinněji ochrání před vodou. Tyto horské modely lze nosit celý rok a vy se nemusíte bát nečekaného deště nebo sněhu. Mezi nejvyhledávanější modely patří trekkingové boty, které jsou vybaveny membránou GORE-TEX® s vysokou úrovní nepromokavosti.Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: