Třetí závod NN NIGHT RUN míří do Hradce Králové. Buďte u toho!

Třetí závod NN NIGHT RUN míří do Hradce Králové. Buďte u toho!

Populární seriál NN NIGHT RUN se stěhuje do Hradce Králové, kde se očekává účast okolo 1500 běžců. Účastníky čeká atraktivní trasa se startem na Velkém náměstí.

Než se rozběhnou velké závody pro dospělé, je připravena trať pro nejmenší dětské kategorie závodu POMOZTE DĚTEM KIDS CUP. Zde si všichni děti doběhnou pro krásnou novou medvídkovou medaili.

Běh proti rakovině prsu

Po startu na Velkém náměstí se běžci na pět kilometrů v rámci Běhu proti rakovině prsu vydají rovnou k řece, pak poběží kousek podél Labe, přeběhnou most, po kterém vede i Gočárův silniční okruh kolem města, a poběží zpět do centra. Bude následovat další přeběh vody po Tyršově mostě a pak příjemnou cestou po nábřeží opět až ke Gočárovu okruhu, tentokrát na jižním okraji města. Pak už bude člověk zase v centru města, vyběhne Gočárovy schody a může finišovat do cíle.

Motivace pro běžce na 10 km

Stejnou trasu poběží i závodníci na deset kilometrů NN NIGHT RUN, akorát most na severním okraji města podběhnou a poběží po rovné cyklostezce na Plácky. Tam běžci přeběhnou most a budou pokračovat směrem na Věkoše. Jakmile podběhnou most pod městským okruhem na cestě zpět, napojí se zpět na pětikilometrový okruh. Jelikož běžci na deset kilometrů startují jen o deset minut později než závodníci na poloviční distanci, dá se očekávat, že v druhé polovině budou mít na trati trochu více rušno. Někomu to může vadit, ale většinu běžců předbíhání ostatních jen motivuje k vyššímu tempu.

Tradiční závod

Díky osmému ročníku se již může hradecký NN NIGHT RUN klidně nazývat tradiční a zároveň největší běžeckou akcí v Hradci Králové. Letos se uskuteční pod záštitami Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a europoslance Tomáše Zdechovského. Je zařazena v prestižním kalendáři REGINA. Ve startovní listině lze najít i početnou skupinu přihlášenou na NUTREND FAMILY RUN, což je nesoutěžní běh. Není ale třeba bát se, že by na někoho nezbyla krásná medaile v designu šelmy, motýla nebo lišky. „Medailí je dost, jsme připraveni,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel a dodává: „Vyprodáno nebude a všichni jsou vítáni. Hlavně rodiny, je připraven obrovský doprovodný program po celé odpoledne!“

Více informací naleznete na www.night-run.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: