Už stříháme metr! Do zahájení mistrovství světa v horských bězích pro rok 2023 zbývá už jen 100 dní!

Už stříháme metr! Do zahájení mistrovství světa v horských bězích pro rok 2023 zbývá už jen 100 dní!

Další významná akce v rakouském Tyrolsku, které je sportu více než nakloněno. Od 6. do 10. června 2023 proběhne v Innsbrucku a v okolí Stubaie mistrovství světa v horských bězích pro rok 2023.

O medaile ve čtyřech mistrovských závodech pro dospělé a v jednom juniorském závodě se utká více než 1 400 účastníků z více než 60 zemí. V závodu „vertical“ musí běžci zvládnout na 7,3 km dlouhé trase převýšením 1 020 –tento závod skutečně prověří a rozhodně se za své jméno nemusí stydět. Druhý den šampionátu bude na programu disciplína „krátký trail“, přičemž slovo „krátký“ je třeba brát s rezervou: 44,6 km se může zdát jako hodně dlouhý závod, při kterém závodníci navíc nastoupají 3 132 metrů a sestoupají 2 719 metrů. Vynaložené úsilí se ale rozhodně vyplatí a na běžce i diváky čeká odměna v podobě prvotřídního výhledu na „severotyrolské Dolomity“, masív Kalkkögel.

To bude dějištěm i pro následující den, kdy je naplánován nejdelší závod celého šampionátu: „dlouhý trail“ s poctivými 85,6 km a více než 5 500 metry převýšení. Bude to skutečně to nejlepší, co může okolí závodu nabídnout – a to nejen pro běžce, ale pro všechny milovníky hor, přírody a samozřejmě běhu.

Mistrovství se uzavře tzv. horskou klasikou, přibližně 6km okruhem, který začíná a končí na uměle vybudovaném trailu v malebném historickém centru města Innsbruck. Tato „horská klasika“ je jediným závodem šampionátu, kde budou uděleny medaile ve dvou věkových kategoriích. Nejprve proběhne závod juniorů, na které čeká jedno kolo s převýšením 374 metrů, elitní závodníci v hlavní kategorii si potom tento okruh proběhnou dvakrát.

Dostaňte se přímo do centra dění k elitním běžcům ve fanouškovském buse!

Fanouškovský bus zaveze diváky a fanoušky na trasy závodu a doveze je k lanovkám tak, aby mohli své favority povzbuzovat přímo na trati na různých místech a přispět tak k navození jedinečné atmosféry. Zkrátka, aby si akci skutečně užili. A kdo by nechtěl takovou vrcholnou akci zažít zblízka?! Navíc perfektní infrastruktura v dějišti akce a doprovodný běžecký festival adidas TERREX Innsbruck Alpine Trailrun Festival (IATF), který se koná před šampionátem, vás snad nalákají k tomu, abyste si i vy nazuli ty správné běžecké boty od La Sportivy, Salomonu či jiných značek a vyběhli.

Kromě možnosti zažít šampionát přímo v místě konání bude možné sledovat závodníky i online prostřednictvím live streamu, který bude k dispozici hned ve čtyřech světových jazycích (němčina, angličtina, francouzština a španělština)! Návštěva Tyrolska ale bezpochyby stojí za to: na festivalu IATF okusíte přímo tratě, kterými poběží elitní závodníci mistrovství. Vstup na akce mistrovství je zdarma. Na diváky navíc čeká bohatý doprovodný program a Expo. Expo je na programu po dobu konání festivalu IATF i celého mistrovství a bude zaměřeno na outdoorové aktivity, horské sporty a běhání v horách a v přírodě.

Podrobnější informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách mistrovství: www.innsbruck-stubai2023.com a na stránkách běžeckého festivalu IATF: www.innsbruckalpine.at.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: