V Milovicích se příští rok poběží historicky první závod MČR v překážkovém běhu

V Milovicích se příští rok poběží historicky první závod MČR v překážkovém běhu

Dne 6.5.2017 se v Milovicích uskuteční historicky první MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V OCR (obstacle course racing – závod v překážkovém běhu). Závod bude organizován dlouholetým organizátorem překážkových běhů Gladiator Race.

Na organizaci toho závodu spolupracuje Česká asociace překážkových závodů OCRA CZ a dlouholetý pořadatel překážkových závodů GLADIATOR RACE a dalších velkých běžeckých akcí SPORTVISIO.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Oficiálně první Mistrovství ČR bude vrcholem sezony

Obrovský fenomén překážkových běhů tak bude mít svůj oficiální závodní vrchol i v České republice. Nárůst počtu závodníků a závodů je neuvěřitelný. Zatímco v roce 2014 bylo v České republice cca 4 – 5 závodů, v roce 2017 to bude přibližně 30 závodů.

Přečtěte si reportáž ze závodu Gladiator Race v Milovicích 2016, kde vyhráli Zuzana Kocumová a Jiří Vacík a inspirujte se pro příští rok!

“Pracujeme na projektu, který je pro rychle rostoucí komunitu OCR v České Republice zlomový. Nic takového tu ještě nebylo. Chceme přinést lidem něco úplně nového. Možnost vyzvat ty nejlepší OCR závodníky z ČR na jedné trati v netradičním formátu. V závodě o titul Mistra České republiky“ říká Petr Vinický, člen OCRA-CZ a mistr světa v mix štafetách 2016.

Trať bude dlouhá 10 km + 20 překážek

“Poběží se v areálu Tankodromu Milovice na zhruba 10km trati s více jak dvaceti překážkami. Bývalý vojenský prostor je přímo ideální pro tento druh závodů. Členitý terén se spoustou výběhů a zákopů společně s těžkou vojenskou technikou doplněný o klasické OCR překážky,“ naznačuje spoluzakladatel INOV-8 GLADIATOR RACE, Pavel Cibulka, charakter trati.

Závodníci budou startovat jednotlivě v intervalech, tak jak je standardem na závodech INOV-8 GLADIATOR RACE. To je trochu změna oproti obvyklým startům ve vlnách. Na druhou stranu nebude prostor na taktiku a závodníci ze sebe budou muset vydat všechno hned od začátku a navíc se tak zamezí větším frontám na překážkách.

Atraktivní ceny všem vítězů ve všech kategoriích garantuje výrobce běžecké obuvi a generální partner závodu, značka INOV-8.

Děkujeme všem našim partnerům za dlouholetou spolupráci a podporu.

Do závodu se může přihlásit každý, přičemž prvních 200 startovních míst v mužských a ženských kategoriích je vyhrazeno pro nejlepší závodníky z loňského roku na základě bodového žebříčku.

Další informace naleznete na stránkách www.gladiatorrace.cz a www.OCRA-CZ.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: