Vyzkoušejte běžecké trasy kolem Lipna

Vyzkoušejte běžecké trasy kolem Lipna

V únoru se většina z nás věnuje zimním radovánkám, doplňkovým sportům a jako kdykoliv jindy – běhání. My, kteří nemáme náturu ledního medvěda, si už ale začínáme říkat, že to není to pravé ořechové a nemůžeme se dočkat oteplení. A za kamny začínáme plánovat kam vyrazit, hned jak mrazy povolí.

Přinášíme vám pár tipů na strávení jarní či letní dovolené kolem českého moře – Lipenské přehrady. Najdete zde řadu možností, jak strávit aktivní dovolenou. Od vodních sportů, přes cyklistiku až samozřejmě po běhání. Okolí Lipenské přehrady ovšem patří k oblíbeným turistickým cílům a najít ubytování nebývá úplně snadné. Zkuste ubytování Lipno.

Poradíme vám také několik tipů na běžecké výlety z běžeckých tras, které najdete u nás na webu. A nezapomeňte, že většinu z nich lze absolvovat i jako procházku s terénním kočárkem či s trekovými holemi. Aby si váš výběh užila i vaše ratolest, zkuste ji vybrat dopravní prostředek, který úspěšně absolvoval test kočárků do terénu. Některé výběhy jsou ale opravdu těžké vedené technickým terénem. K lepší stabilitě můžete použít hůlky. Ty správné vám pomůže vybrat recenze trekových holí.

Běžecká trasa od přehrady Lipno na Vítkův hrádek

·  Délka trasy (km): 17
·  Převýšení (m): 494
·  Povrch: Převážně terénní
·  Autor: Jonáš Holub
·  Více informací: zde

Okruh kolem přehrady Lipno dlouhý 17km Vás z osady Frýdava zavede do Přední Výtoně a přes horskou vesničku Svatý Tomáš až do 1035 m n.m. na Vítkův kámen, který je nejvýše položeným hradem u nás.

Vyšší Brod: běžecká trasa Loučovickou stezkou podél Vltavy

·  Délka trasy (km): 7
  Převýšení (m): 79
·  Povrch: Převážně terénní
·  Autor: Jonáš Holub
·  Více informací: zde

Úzká stezka křižující jednokolejnou trať vede podél burácející Vltava s obřími balvany. Trasa startuje od vlakového nádraží Loučovice, odkud je nutné přeběhnout přes železniční přejezd na opačnou stranu kolejí.

Šumava: běžecká trasa přímo po hranicích

·  Délka trasy (km): 21
·  Převýšení (m): 801
·  Povrch: Převážně terénní
·  Autor: jack brossaud
·  Více informací: zde

Krásné běhání přímo po hranici, kde je pohled na Rakousko a pak i Německo. Náročná trasa s asfaltem na začátku a na konci – mezi tím jen nádherný trail vedoucí po hranicích.

Šumava: běžecká trasa s výhledem na Lipno

·  Délka trasy (km): 34
·  Převýšení (m): 972
·  Povrch: Převážně terénní
·  Autor: Lucka Mrlínová
·  Více informací: zde

Super zážitek s nádherným výhledem z Hraničníku na Lipno, trasa vede tam, kde je les hluboký a stromy vysoké tak, že nebe není vidět.

Další běžecké trasy najdete v sekci SALOMON BĚZECKÉ TRASY. Zde si je pak dále můžete vyfiltrovat podle toho, zda se jedná o výběhy na vrchol, hřebenovky, podle délky, převýšení a dalších parametrů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: