ADIDAS ULTRABOOST 22: stvořeny ženami pro ženskou nohu

ADIDAS ULTRABOOST 22: stvořeny ženami pro ženskou nohu

Adidas Running na začátku prosince představil model adidas Ultraboost 22, který je speciálně navržen pro ženské chodidlo. Na novém tvaru boty, která představuje dosud největší vylepšení řady Ultraboost, úzce spolupracoval ženský tým návrhářek a vývojářek s komunitou testujících běžkyň.

Navrženy speciálně pro ženy

Díky získaným datům o ženské chůzi a rozsáhlé online databázi obsahující přes 1,2 milionu skenů chodidel identifikoval návrhářský tým hlavní rozdíly ve výšce nártu, anatomii paty a přepracoval a zdokonalil běžecké boty Ultraboost tak, aby se lépe přizpůsobily anatomii ženské nohy. Nové ševcovské kopyto bylo navrženo podle charakteristického kopyta UB21 s křivkou S. Bylo vyladěno tak, aby vytvořilo o něco mělčí přední části chodila, nižší oblast nártu a užší prostor na patě, ale bez omezení volného pohybu Achillovy šlachy. Navíc nově vylepšená podešev brání nadměrnému otáčení chodidla a kotníku (pronaci). Nový model Ultraboost 22 poskytuje běžkyním také o 4 % lepší využití energie než předchozí Ultraboost 21, a to díky novému svršku a torznímu systému LEP (Linear Energy Push) společnosti adidas. Jedná se o pokročilý torzní systém, který funguje v souladu s mezipodešví Boost a nově navrženou podrážkou CONTINENTAL™ z přírodního kaučuku pro citlivější došlap. Důležité části svršku tvoří zdokonalený a zpevněný PRIMEKNIT+, vyrobený z vlákna s 50% obsahem materiálu Parley Ocean Plastic, díky kterému se bota noze lépe přizpůsobí.

„Model adidas Ultraboost 22 jsme vytvořili tak, že jsme k návrhu běžecké boty zaujali komplexnější přístup. Tento model jsme vymýšleli s cílem podpořit naši komunitu běžkyň, a to tím, že jim poskytneme botu, která nabízí dokonalé pohodlí a odezvu,“ komentuje uvedení novinky Nora Wilimzigová, vedoucí produktová manažerka pro adidas Running.

Boty u nás v redakci

I my jsme si novinku nenechali ujít. Boty vás překvapí nejen krásným designem, ale především pak skutečným pohodlím. Bota je v přední části příjemně široká, noha tedy má prostoru, kolik potřebuje. Není to ale na úkor pevnosti. Naopak. Přesahující mezipodešev totiž zajišťuje stabilitu a tvrzený plast v oblasti nártu, který obepne nohu při zavázání tkaniček, společně tvoří skelet, který vaši nohu perfektně usadí. Již teď se těším, až v botě vyběhnu a své dojmy sem doplním.

Vyběhněte i vy

Zapojte se do výzvy adidas „Countdown to 22“, která chce motivovat ženy k běhu nebo nastartovat novoroční předsevzetí. K výzvě se můžete přihlásit od 2. prosince po registraci v aplikaci adidas Running, přičemž počítání kilometrů bude probíhat od 10. do 31. prosince. Členové Creator Clubu, kteří se zapojí do výzvy, budou odměněni 220 body.
Běžci z adidas Runners Prague vás zvou na předvánoční akci H.E.R. – Hi Energy Run & Yoga, která proběhne 15. 12. od 18:00. Čeká vás lehčí výběh a následně lekce jógy. Více informací najdete zde.
Běhat lze za jakéhokoli počasí. V případě nečasu si můžete pustit speciální HI ENERGY Playlist, který vám dodá energii a pomůže vám držet tempo – k dispozici bude od 11. prosince na Spotify zde.

Více na www.adidas.cz/zeny-obuv-beh. Sledujte Instagram, Facebook a Twitter – hashtagy #ULTRABOOST, @adidasrunning a @adidaswomen.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: