Fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.
O potížích s pánevním dnem se moc nemluví, jeho poruchy jsou ale v celku časté, obzvlášť u sportovních aktivit bohatých na dopady, skoky, odrazy. Problémy se projevují nejčastěji u žen po porodu nebo v menopauze, ale mohou být i u mužů. Řešením není skončit s běháním a sportem. Pojďte si přečíst, jak můžete své problémy řešit nebo jim předcházet.
Paradoxně, někteří teď sportujete více než obvykle, tím tedy vzrůstá i riziko zranění. Nebuďte se svou bolestí v karanténě sami, ráda vás objednám a pomůžu vám řešit vaše obtíže nebo vám pomůžu se sestavením cvičebního plánu, zkontroluji techniku běhu. Pokud máte teď více času pro sebe, využijte ho k upevnění zdraví, do budoucna se vám to vyplatí.
Na většinu z nás dopadl v poslední době stres, každý to prožíváme a zvládáme jinak. Mnohé změnit nemůžeme, pojďme tedy aspoň využít to pozitivní, co nám tento čas může přinést. V tomto článku si vysvětlíme obecné principy (proč, co a jak dělat). Druhý článek bude praktický, s konkrétními cviky a návody.
Ráno pociťujete nepříjemnou ztuhlost v oblasti Achillovy šlachy? Při běhu vás tam občas píchá? Vaše bolesti jsou přítomny už i při obyčejné chůzi? Zmáčknutí nebo jen dotek v této oblasti je bolestivý? S největší pravděpodobností vás dostihl jeden z největších postrachů všech běžců – zánět Achillovy šlachy.