ČEZ RunTour zahajuje běžeckou sezonu vyprodaným závodem v Českých Budějovicích

ČEZ RunTour zahajuje běžeckou sezonu vyprodaným závodem v Českých Budějovicích

Už 2. dubna se nad nádherným historickým centrem Českých Budějovic rozezní výstřel, který odstartuje novou sezonu oblíbeného běžeckého seriálu ČEZ RunTour. Na trať se vydají téměř dvě tisícovky běžců, mezi kterými budou populární osobnosti, elitní vytrvalci, hobby běžci i celé rodiny s dětmi.

S ČEZ RunTour je radost běžet! Letos poprvé se o tom budou moci běžci přesvědčit v Českých Budějovicích, kde se na start postaví 1500 dospělých závodníků a více než 400 dětí. „Máme velkou radost z toho, že nám běžci zůstávají věrní a vyprodali jsme všechna startovní místa hned na prvním závodě sezony,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.
Na nádhernou a velmi rychlou trať se běžci vydají z historického náměstí Přemysla Otakara II., kde se bude nacházet start, cíl i kompletní zázemí. Dětské účastníky čekají závody na 500 a 1000 metrů s Rákosníčkem, dospělí mohli vybírat mezi tratěmi na tři, pět a deset kilometrů. Mezi účastníky tradičně nebudou chybět známé osobnosti, ale také elitní čeští vytrvalci.
Na vítězství bude útočit David Vaš, který začal ve své přípravě kombinovat běh s triatlonem, i tak ovšem zůstává pro desetikilometrový závod velkým favoritem. Mezi ženami budou na stupně vítězů mířit Petra Vašinová (10 km), Hana Jakubíčková (5 km) nebo elitní německá triatlonistka Ulrike Schwalbe (3 km, 5 km).

Atmosféra, která za to stojí

Kolem Vltavy poběží v Českých Budějovicích i ambasadorka seriálu Nikol Švantnerová. Známá modelka v minulé sezoně absolvovala všechny závody ČEZ RunTour, díky čemuž získala titul Zlatý RunTour Master a vyhrála 1. místo ve své věkové kategorii. A letos se chystá tuto trofej obhájit. „Oblíbila jsem si závody RunTour pro jejich úžasnou rodinnou atmosféru. Nikde jinde jsem neviděla tolik úsměvů a vzájemné podpory. I když je pro mě časově náročné zúčastnit se všech devíti závodů v této sezoně, nechci si nechat ujít ani jeden z nich,“ říká Česká Miss 2015, která z Českých Budějovic pochází.
V jihočeské metropoli poprvé čeká na účastníky vylepšené zázemí. Díky spolupráci s projektem Rozběháme Česko budou moci využít možnost tejpování a po závodě na ně budou čekat osvěžující sprchy.
Další atraktivní nabídky připraví noví partneři závodu. O dostatek energie na trati i kvalitní regeneraci se postará Edgar, česká značka sportovních doplňků výživy. Před startem svaly zahřeje a v cíli zchladí masáží emulze ALPA. Výkon pomohou změřit i zanalyzovat sporttestery Polar. Na závod se běžci budou moci vybavit díky spolupráci s prodejcem sportovního vybavení Intersport. A o závodě si pak přečíst v titulu Náš region.

Každý běžec pomáhá

Závodníci RunTour neběhají pouze za sebe, ale svou účastí zároveň pomáhají dobré věci. A to hned dvakrát! Padesát korun z každého startovného totiž putuje na konto Nadace Leontinka.
Zároveň mají možnost absolvovat závod s aplikací EPP Pomáhej pohybem, ve které generální partner – Skupina ČEZ – vytvoří projekty speciálně pro ČEZ RunTour. „S aplikací můžete sportovat a získávat body, za které pak Nadace ČEZ pošle finanční prostředky tam, kde jsou potřeba nejvíc. Pro letošní rok jsme se rozhodli zachovat jedno téma a tím je pomoc dětským domovům v jednotlivých regionech. Pro každý letošní závod tak bude vytvořen v rámci aplikace speciální projekt, který pomůže právě dětskému domovu z kraje, kde se závod pořádá. Děti se budou závodů i účastnit a my věříme, že jim touto aktivitou uděláme radost a zajistíme jim spoustu krásných zážitků!“ vysvětluje Nikola Gunišová.
Jste připraveni? Závodní program odstartuje na náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 2. dubna v 9 hodin ráno, kdy se na start postaví nejmenší děti, které čeká Rákosníčkův běh. Dospělé závody odstartují v 11 hodin.
Více informací o závodě a registrace na další zastávky najdete na www.run-tour.cz.
Je radost běžet!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: