HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Zdraví

Běh v nižších teplotách a akutní „rýma“ – zkušenosti

Jarda

Ahoj, chci se optat, zda má někdo podobný problém/zkušenost jako já.

Poslední dva roky se mi stává, že když vyběhnnu a je cca pod 5°C, krátce po doběhu se mi spustí „soplení“ a akutní rýma, která trvá 2 dny (kýchání, z nosu teče jak z vodovodu). Podobný projev jako alergická rýma. Zajímavé je, že běžně nemám problémy s pobytem v chladu/mrazu (lyžování, bruslení, turistika), takže je to zřejmě o intenzitě a době trvání (překrvení sliznice?). Žádné léky ani nosní kapky nepoužívám.

Čelíte někdo podobným potížím? Vyzkoumali jste příp. co na to pomáhá? Je to nepříjemné, protože než problém odezní, je čas na další výběh 🙂 Obvykle běhám okolo hodiny.

Díky J.

Zkušenosti čtenářů

Patrik

Je to úplně normální. Můžeš to v průběhu vysmrkat, ale časem se to trochu stabilizuje. Důležité je být dobře oblečený, hlavně aby bunda neprofukovala.

Jana Juhásová

Dobrý den, mám úplně stejný problém. Stává se mi to jen, když je chladno a pouze po běhu, ale jen občas. Asi do 15 minut, co se vrátím domů mě začne dráždit v nose a nutit k neustálému kýchání, je to opravdu jak alergie. Je to hrozně nepříjemné, z nosu mi teče jak z vodovodu, ale jen z jedné nosní dírky. Někdy i svědí oční koutek. Napadla mě souvislost s krční páteří, podráždění nějakého nervu😔 někdy už vypadá, že to ustává a pak jemně pohnu hlavou, v nose zalechtá a spustí se to nanovo😀Nic mi na to nepomáhá, jen jednou jsem šla do sauny a to mi určitě udělalo líp.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: