ČSOB Maraton Hradec Králové se stal kořistí pro Pecinu a Pachtovou. V Olfincar Hradeckém půlmaratonu pak dominovali Janoušek a Hloušková!

Nějvětší sportovní akce v regionu, ČSOB Maraton Hradec Králové a Olfincar Hradecký půlmaraton, proběhla 7. října 2018 v Hradci Králové a zúčastnilo se jí přes 2350 závodníků ve všech kategoriích.

Běželo se i pro dobrou věc

Opět se ukázalo, že Hradec Králové je skvělé město a místo pro uspořádání tak velkolepé sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší sportovní akce v celé ČR. Velkým překvapením byla nad očekávání velká účast závodníků v nesoutěžním charitativním běhu Kingspan Běh proti rakovině, kterého se zúčastnilo 628 běžců a do Fakultní nemocnice Hradec Králové na onkologickou kliniku tak putuje s přispěním běžců samotných a firmy Kingspan více jak 446.800 Kč.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Počasí přímo vybízelo ke skvělým sportovním výkonům, i tak ale zůstal rekord trati nepokořen

Díky rovinatému terénu ale spousta běžců zaznamenala své osobní maximum. Nejrychlejším mužem v závodě ČSOB Maraton Hradec Králové byl David Pecina z Eleven Run Teamu, který si s trasou dlouhou přesně 42,195 km poradil za 2:38:03.9. Nejrychlejší žena na téže trati pak byla za 3:28:39.2 Pachtová Iva z MK Seitl Ostrava.

Jedná se o velmi oblíbený městský maraton a půlmaraton, které vedou městem, podél řeky Orlice a krásným prostředím královéhradeckých městských lesů. Více informací o OLFINCAR Hradeckém půlmaratonua ČSOB Maratonu Hradec Králové najdete v termínovce.

Mezi půlmaratonci v závodě Olfincar Hradecký půlmaraton dominoval s časem 1:10:31.7 Milan Janoušek ze Sokola Kolín a nejrychlejší žena byla s časem 1:19:06.2 Hloušková Monika z AC Mariánské Lázně.