Největší závod letošní sezóny míří do Prahy: rodinná běžecká série ČEZ RunTour rozběhá pražský park Ladronka

Největší závod letošní sezóny míří do Prahy: rodinná běžecká série ČEZ RunTour rozběhá pražský park Ladronka

NEJ, NEJ, NEJ… Závod ČEZ RunTour Praha patří k nejoblíbenějším běžeckým akcím v Česku, a to nejen kvůli své přátelské atmosféře, ale také díky nádhernému prostředí parku Ladronka a nejrychlejší trati. Už devátý letošní závod populárního rodinného seriálu se uskuteční 24. září a na jeho startu bude také celá řada známých osobností.

Tolik úsměvů neuvidíte na žádném jiném závodě seriálu ČEZ RunTour, který ve své jedenácté sezoně zavítá do celkem devíti nádherných měst. Právě v Praze totiž startuje nejvíce běžců – na startovní listině se jich schází až 3000 v závodech na tři, pět a deset kilometrů. K tomu je potřeba připočítat stovky dětí, které startují na Rákosníčkových bězích na 500 a 1000 metrů.

Poměř se se známými osobnostmi

Startovní číslo si na dres připnou také známé osobnosti. Amatérští běžci, začátečníci i výkonnostní závodníci budou moci poměřit své síly například s modelkou Nikol Švantnerovou, nejlepším cyklistou paralympijské historie Jiřím Ježkem, mistryní Evropy ve vodním slalomu Amálií Hilgertovou nebo bývalou českou profesionální tenistkou Barborou Strýcovou.
Síly ovšem nemusíte měřit pouze s nimi, ale také s vlastními osobními rekordy. Rovinatá trať s pevným povrchem a minimem ostrých zatáček je totiž jako stvořená pro rychlé časy. Proto je obvykle závod ČEZ RunTour tím nejrychlejším v rámci celého seriálu, k čemuž obvykle přispívá i ideální běžecké počasí.

Jiří Ježek nebude chybět na startu ČEZ Run Tour v Praze. Foto: archiv pořadatelů.

Je radost běžet

Park Ladronka přitom nabízí nádherné prostředí pro celé rodiny s dětmi, které si tu můžou užít aktivní den a přesvědčit se o tom, že s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET. Kromě dětských běhů bude pro malé závodníky připraven dětský koutek či mobilní lezecká stěna. V bohatém zázemí stojí za návštěvu stánky partnerů závodu, ve kterých se mohou běžci nechat namasírovat (od Nadace Leontinka), zatejpovat (od Rozběháme Česko), dobít se energií (od výrobce výživových doplňků Edgar power), dopřát si skvělé a zdravé jídlo (LIDL) nebo si jen s originální finisherskou medailí na krku vychutnávat prostředí městského parku s krásným výhledem na Prahu.

Pomáhej pohybem

„Závod bude mít úžasnou atmosféru také kvůli tomu, že se poběží pro dobrou věc,“ upozorňuje Jiří Ježek na charitativní rozměr závodu. Běžci mají možnost absolvovat závod (ale také trénink na něj) s aplikací EPP – Pomáhej pohybem, ve které společnost ČEZ vytváří v rámci spolupráce s RunTour speciální projekty na podporu dětských domovů v krajích, ve kterých se konkrétní závod koná. Tentokrát to bude Dětský domov v pražských Dolních Počernicích. „Stačí, abyste své aktivity absolvovali s aplikací EPP – Pomáhej pohybem a následně v ní získané body přidělili vybranému dětskému domovu, kterému pak Nadace ČEZ zašle za tyto body finanční prostředky,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. Navíc i tentokrát poputuje 50 korun z každého startovného na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým lidem, a to zejména mladým a dětem.

ČEZ Run Tour jsou závody pro každého bez rozdílu věku ani pohlaví. Foto: archiv pořadatelů.

Více informací o závodě najdete na www.run-tour.cz, kde se zároveň můžete registrovat nejen do Prahy, ale i na poslední závod sezony, který se uskuteční 15. října na dostihovém závodišti v Pardubicích.

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: