Nenechte si ujít: BĚŽECKÉ PŘEDNÁŠKY V PRAZE

Nenechte si ujít: BĚŽECKÉ PŘEDNÁŠKY V PRAZE

Časopis Svět běhu, SvetBehu.cz a pražský Klub cestovatelů vás zvou na sérii běžeckých přednášek, které se budou konat po celý podzim v Praze.

Výběr zajímavých témat i hostů jsme seskládali tak, aby si každý mohl vybrat to, co ho zajímá. Od tréninku, přes výživu a fyzioterapii až po představení evropských i exotičtějších běžeckých destinací. Na co se tedy můžete těšit?

11. září – Trénink na maraton, Mgr. Josef Smetana

Maraton je specifická vytrvalostní disciplína, na kterou je nutné poctivě trénovat, pokud si ji chcete doopravdy užít. Základy tréninku na něj a jeho jednotlivými částmi nás provede Mgr. Josef Smetana – trenér a autor mnoha článků v časopise Svět běhu.
Přednáška je určena všem běžcům, kteří si chtějí vylepšit znalosti v oblasti tréninku na maraton.

18. září – Trénink na půlmaraton, Mgr. Josef Smetana

Zásady tréninku na půlmaraton, přínosy jednotlivých typů tréninku v jednotlivých fázích, ladění před závodem a další. Přednáška je určena všem běžcům, kteří si chtějí vylepšit znalosti v oblasti tréninku na půlmaraton.
Přednáška je určena všem běžcům, kteří si chtějí vylepšit znalosti v oblasti tréninku.

16. října – Sportovní výživa v běhu, Šárka Knížková

V přednášce se dozvíte, jak jíst několik dní před závodem, během něj i po něm, aby byl zajištěn co nejlepší výkon a regenerace. Přičemž samozřejmě není úplně buřt, jestli člověk běží trojku ne dráze nebo stokilometrový ultramaraton.
Zmíněny budou i předzávodní strategie, takže odteď už vaši soupeři budou koukat tak maximálně na stále se vzdalující záda vašeho propoceného trička.

30. října – Běhání a trekking v Kyrgyzstánu, Dan Matejovič

Představení hlavních i neznámých turistických a trekkových lokalit kolem Oshe a Karakolu z hlediska trekaře a běžce. Co všechno se dá v Kyrgyzstánu zažít, jak po této zemi cestovat a kde si užít nejhezčí běžecké traily a treky? O tom bude vyprávět manažer běžecké prodejny Běž.cz, Dan Matejovič.

15. listopadu – 3 horské závody v Itálii, Slovinsku a Rakousku, Patrik Roštík

Představení 3 alpských závodů ze 3 zemí Evropy – Lavaredo Ultra Trail (Itálie), Julian Alps by UTMB (Slovinsko) a Pitz Alpine Glacier Trail (Rakousko). Představení závodů a zkušenosti s jejich absolvováním vč. rad a doporučení od zkušeného milovníka ultra trailů, kterých absolvoval již desítky po celé Evropě – Patrika Roštíka.

21. listopadu – Prevence a léčba běžeckých zranění, Mgr. Dagmar Lisá

Přednáška bude zaměřena na nejčastější běžecké problémy z pohledu fyzioterapie a jak jim jednoduše a efektivně předcházet. Zejména tedy o postavení nohou, kolen, prstů u nohou a středu těla. Na konci přednášky bude prostor na dotazy. V rámci přednášky dojde i na jednoduché praktické ukázky.

11. prosince – Anatomie a biomechanika běžce, Mgr. Aleš Tvrzník

Jaká je správná technika běhu a existuje vůbec? Jak se dívat na své tělo a opravovat chyby tak, abychom běhali zdravě dlouho a s radostí? Aleš Tvrzník vystudoval FTVS v Praze a již během studia působil jako trenér Atletiky, je autorem několika knih o běhání a k tomu vede kliniku Vital Praha. Pro Český atletický svaz pořádá pravidelné vícedenní kurzy „Trenér kondičního běhu“.

Přednášky se konají na adrese Masarykovo nábřeží 239/22, 110 00 Praha 1 a začátek je vždy od 18:30.

VSTUPENKY doporučujeme ZAKOUPIT PŘEDEM. Kapacita salonku je pouze 40 lidí.

Máte rádi hory a exotické dálky? Pak je i další program pro vás!

Po celý podzim se na stejném místě koná dalších více než 50 cestovatelských a outdoorových přednášek. Namátkově například:

20/9 2023 Po všech koutech MAROKA, Tereza Huclová

22/9 2023 Stezka Českem – cesta jedné divoženky, Lucie Štaudová

26/9 2023 Pěšky napříč Madeirou, Sylvie Korbařová

3/10 2023 600 km pěšky přes francouzské Alpy po GR 5, Jakub Šolc

… a spoustu dalších. CELÝ PROGRAM PŘEDNÁŠEK V KLUBU CESTOVATELŮ

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: