Péče o pleť při cvičení: 4 základní pravidla

Péče o pleť při cvičení: 4 základní pravidla

Rozhodně víte, že sportování je dobré pro naše zdraví. Mírné cvičení v posilovně, ranní nebo večerní cvičení na čerstvém vzduchu může zlepšit náladu, celkový zdravotní stav a zejména stav pokožky. Lidé, kteří vedou aktivní životní styl, se však často setkávají s kožními problémy, které vznikají po sportování. Toxiny vycházejí s potem a často ucpávají póry. Jak správně pečovat o pleť před, po a během tréninku? V našem článku vám řekneme o několika základních pravidlech pro péči o pleť, které byste měli vědět, když pravidelně cvičíte

Pokud zanedbáte péči o pleť před a po tréninku, velmi brzy se mohou objevit záněty a akné, zarudnutí a podráždění, olupování a praskliny. Takže byste se měli předem postarat, abyste takovým nepříjemným jevům předešli. Při cvičení je péče o pokožku obličeje velmi důležitá. Neméně důležitý je výběr správných kosmetických přípravků, které pomohou tuto péči co nejvíce zefektivnit.
Vašimi hlavními pomocníky mohou být například přírodní a organické produkty pro péči o pleť ze širokého sortimentu našeho internetového obchodu MAKEUP. Prohlédněte si zde: https://makeup.cz/brand/314783/.

První pravidlo: před cvičením si vždy odstraňte make-up


Mnoho lidí chodí večer po práci do posilovny. Vyplatí se přijít do posilovny trochu dříve, protože se budete muset nejen převléknout, ale také připravit svou pokožku. Je lepší strávit 5 minut času a před tréninkem si odstranit make-up, aby pokožka mohla volně dýchat. To pomůže zabránit vzniku akné. Nejprve musíte věnovat čas důkladnému očištění. Odstraňte veškerý make-up z obličeje například pomocí micelární vody. Pak byste měli použít jemný čisticí prostředek. Po umytí aplikujte tonikum a hydratační produkt pro péči o pleť s lehkou texturou, například emulzi nebo lotion.

Druhé pravidlo: nepoužívejte před tréninkem krémy s aktivními látkami


Mezi takové složky patří všechny druhy anti-aging komplexů, ovocné kyseliny, retinol atd. V kombinaci s potem se stávají agresivní vůči pokožce, takže může docházet k nepříjemnému pocitu pálení, podráždění a zarudnutí pokožky. Výjimkou jsou krémy s SPF, které jsou nepostradatelné, pokud cvičíte venku. Zvláštní pozornost věnujte svému obličeji, krku a uším (pokud samozřejmě nejsou zakryté čepicí nebo šátkem). Pokud plavete ve venkovním bazénu, měli byste také používat opalovací krém. To je opravdu důležité pro zdraví pokožky.

Třetí pravidlo: snažte se nedotýkat se rukama obličeje během tréninku


Pamatujte, že tělocvična je skvělým místem pro šíření bakterií. Potíme se a dotýkáme se posilovacích strojů, které používají ostatní návštěvníci posiloven. Doporučujeme se nedotykat obličeje rukama, protože to zvyšuje riziko, že se nečistoty a bakterie dostanou do otevřených pórů. To následně zvyšuje pravděpodobnost zánětu. Ze stejného důvodu se vyplatí vlasy sepnout nebo udělat culík. Hlavní věc je, abyste se co nejméně dotýkali tváře. Pokud se vám hodně potí čelo, vezměte si s sebou do posilovny čistý ručník na obličej nebo jednorázové ubrousky.

Čtvrté pravidlo: ihned po tréninku si neumývejte obličej studenou vodou

Ano, je to velmi příjemné a chladivé. Studená voda ale způsobuje, že se póry prudce zužují ještě předtím, než se z povrchu pokožky odstraní nečistoty, prach a pot. Následně může taková příjemná procedura způsobit akné. Po tréninku byste se měli nejprve dobře umýt teplou vodou a teprve poté studenou vodou. K očištění použijte jemnější textury, ​​například čisticí mléko. Přijdou vhod přípravky se zklidňujícími složkami, jako je olej čajového stromu, heřmánku nebo levandule. Po sprše si vezměte čistý ručník a jemně pokožku osušte ručníkem, ale nikoli netřete. Vyhněte se tak zbytečnému podráždění. Použijte osvěžující přípravek na obličej (může to být tonikum nebo termální voda). Nakonec naneste hydratační krém k doplnění ztracené vlhkosti.

Kosmetická taštička do tělocvičny

Do posilovny nebo na trénink byste si s sebou měli vzít následující produkty pro péči o pleť:

· micelární voda;

· jemný čisticí prostředek (například čisticí lotion);

· tonikum;

· lehký zvlhčující fluid nebo krém;

· opalovací krém, pokud plánujete cvičit venku;

· čistící ubrousky na obličej (v případě, že si po tréninku nestihnete umýt obličej).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: