V dnešní době je boj s nadbytečnými kily součástí života mnoha lidí, zejména žen. Na potížích s udržením přiměřené váhy se podílí zejména sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, nezdravá strava, stres a nedostatek spánku. Pokud chcete snížit svou hmotnost, měli byste si upřímně odpovědět na několik otázek.
Perfektní matka tří dětí, perfektní manželka, perfektní kamarádka, perfektní ve své práci, perfektní sportovkyně. Celý život jsem zvládala vše, co jsem si usmyslela. Stačilo si vybrat cíl a cesta k němu i úspěch již byly zaručeny díky mojí tvrdohlavosti, urputnosti, sklonu k perfekcionismu a velkému tlaku na výkon. Že se tyto vlastnosti mohou obrátit proti mně samotné, to by mě ani ve snu nenapadlo. Za posledních 12 let s dětmi, tedy po třech porodech, jsem stále přidávala na síle ve všech oblastech života. Co se běhu týče, s každým dalším dítětem jsem prodlužovala vzdálenosti, obtížnost a výškové metry. Měla jsem pocit, že zvládnu prostě cokoliv. Tréninky mezi prací, učením se s dětmi, odvozy, úklidem, nákupy.
Majka Balšínková pracuje jako ošetřovatelka na lůžkovém oddělení Hospice sv. Alžběty. Pečuje o nevyléčitelně nemocné pacienty v závěru jejich života. Tato práce je pro ni srdcovou záležitostí, která naplňuje její život. „I když někdy může být život náročný a plný překážek, tady v hospici se mu snažíme dávat smysl až do poslední chvíle. Tato práce mi přináší spoustu neopakovatelných zážitků a silných lidských příběhů, které se mi navždy vryly hluboko do srdce,“ říká.
Patříte mezi aktivní ženy, které milují pohyb a i s rostoucím bříškem jste se udržovala ve formě? A teď najednou máte pocit, že s příchodem vašeho děťátka vám kondice zmizela v nenávratnu? Nás ženy ale jen tak něco nezastaví! Česko-finská běžkyně Kristiina Mäki zazářila na olympiádě v Tokiu – pouhých sedm měsíců od porodu syna. Pusťte se do toho s Thule – přinášíme vám sedm inspirací na cvičení po porodu, doplněné o cviky a tipy od Kristiiny Mäki.
Konec? Ne, já se vrátím a se mnou přijde síla! Řekla si fyzioterapeutka Pavlína Kufová po nešťastném pádu. Jak se vypořádala s tím, že nemohla běhat ani chodit? Jak na to reagovala její malá dcera? Přečtěte si zajímavý běžecký příběh plný touhy a nasazení.
Prostřednictvím štafetového interview představujeme běžecký tým Matky na útěku. Šest závodnic před nedávnem dokázalo zvítězit ve štafetovém závodu Run Berounka Run (9. října 2021) v kategorii ženské týmy.
Nelehká pandemická doba nebyla vloni i letos na jaře příliš nakloněna sportování a celkově pohybu. Tělocvičny zavřené, bazény vypuštěné, kluziště rozmrzlá, atletické stadiony nepřístupné. Přesto si sportovní nadšenci našli způsoby, jak se svého koníčku nevzdat či ho alespoň pozměnit.
Žen na tratích a závodech poslední roky výrazně přibývá, navzdory tomu se ale stále málokdy mluví o tom, jak se trénink žen liší od tréninku mužů. Jak ovlivňují hormony běh obou pohlaví?
S pěkným počasím vyráží do terénu i spousta žen-běžkyň. Aby ne – vždyť večerní teplé počasí přímo láká k aktivnímu pobytu v přírodě. V souvislosti s tím jsme se v naší škole sebeobrany setkali s množstvím případů, kdy byly osamělé běžkyně terčem obtěžování nejrůznějších úchylů.
První věc, kterou jsem pořídila, jako nastávající matka byla publikace „Cvičení a sport v těhotenství“. Nejsem žádná velká závodnice, ale sport k mému životu vždycky patřil a já jsem si nedokázala představit, že se ho na devět měsíců zřeknu.
Náročný trénink, který vás prověří po fyzické stránce a na kterém se rozhodně nebudete nudit. Posílíte snad všechny svaly v těle, proběhnete se, nikdo vám nic neodpustí. Takový byl Karitraa Urban trénink na Praze 5.
Základním kamenem pro běžce dlouhých tratí a cestou k dalšímu zlepšení, když pomineme samotný trénink, je bez diskuzí strava, pitný režim a regenerace. Důležité je adekvátní množství energie, makronutrientů, vitamínů a minerálů.
Jdete si vyběhnout a najednou je to tu, prostě cítíte, že při každém kroku z vás jakoby ukápne… Bohužel to není jakoby, ale opravdu, mokré spodní prádlo mluví za vše. Co s tím?
Pokud patříte mezi aktivní běžkyně a zároveň novopečené matky, jistě vás bude zajímat, jak co nejefektivněji posílit svoje břišní svaly a navrátit povolené břicho po porodu do původního stavu. Obecně platí, že se nic nemá uspěchat a se vším začít pěkně pozvolna…
Zpevněné pánevní dno je neodmyslitelnou součástí každého běžce a bez jeho správné funkce se běhání může stát nepříjemnou činností. Zatímco muži s touto oblastí problémy nemívají často, ženy naopak jsou k oslabení svalů pánevního dna mnohem náchylnější a nejohroženější skupinou jsou ženy po porodu, či v přechodu. Pokud právě tomuto problému čelíte, či jste se stala novopečenou matkou, tak hurá na posilování, poradím vám jak na to.