Pozvánka: Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

Pozvánka: Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

V tradičním termínu 17. září se uskuteční 8. ročník trailového běhu přírodou Žďárských vrchů – Saar Challenge, tedy Žďárská výzva. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo, především v této době doznívajícího babího léta. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy na nedotčenou krajinu, zkrátka je to naprosto ideální místo pro běhání v přírodě.

Tři rozdílné trasy

Závodníci si v rámci závodu mohou každoročně vybrat ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností. Nejdelší trasa měří 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 m, střední vzdálenost má 44 kilometrů, a nejkratší je půlmaraton se vzdáleností 21,2 kilometrů. Trasy závodu jsou vedeny tak, aby se absolutně minimalizovaly asfaltové úseky a více terénem to už doopravdy nejde. Všechny trasy i přes svou rozdílnou obtížnost je stále možné absolvovat souvislým během. Závod se nechce podřídit trendu vymýšlení stále obtížnějších tras, z kterých se stává pro mnohé boj o přežití a vytrácí se tak podstata trailového běhu, kterou je radost z pohybu v přírodě. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.

Běžec na prvním místě

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. Cílem pořadatelů od počátku není uspořádat masovou akci, jde jim především o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje. Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a medaile. Ke startovnému navíc každý závodník získá krásný běžecký multifunkční šátek s motivem závodu.

Pro všechny běžce

Vloni startovalo na všech tratích 210 běžců. Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať. Přihlášeni jsou opět jak přední ultramaratonci, tak vytrvalostní běžci z řad široké veřejnosti. Více na stránkách závodu www.saarchallenge.cz, kde se dozvíte další podrobné informace včetně propozic, map, pravidel a vložených soutěží. Neváhejte a přijeďte, organizátoři se těší na Vaši účast.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: