První letošní číslo Světa běhu vyjde co nevidět

První letošní číslo Světa běhu vyjde co nevidět

Se startem běžecké sezony vychází i první letošní číslo Světa běhu. K dostání by mělo být na konci týdne na Pražském půlmaratonu i na dalších závodech. A předplatitelé se na něj mohou těšit co nevidět ve svých schránkách. O čem se v něm dočtete?

Rozhovor s Jáchymem Kovářem

Těšit se můžete na rozhovor s vynikajícím běžcem do vrchu, na dráze i v krosu. S tímto talentovaným a skromným běžcem jsme si povídali o tom, jak zvládá skloubit trénink všech těchto disciplín, na co by se chtěl zaměřit do budoucna i jaké má běžecké sny.
Vyzpovídali jsme i Roberta Žaka, prezidenta České asociace skyrunningu, který nám prozradil, jaký byl první rok ve funkci prezidenta a jak vidí budoucnost tohoto náročného a krásného sportu.
Marcela Vašínová vás pak pozve na letošní vrchol trairunningové sezony – mistrovství světa v horských bězích, které se bude konat začátkem června v rakouském Innsbrucku.

Zajímavé reportáže

Nejen silniční běžci se přes zimu připravují v Keni. Již poněkolikáté tam zamířili i orientační běžci. Přečtěte si, jak se Tomášovi Křivdovi a Miloši Nykodýmovi líbilo na tréninkovém kempu v Keni a Ugandě a jak si užili tamní závod na 10 km, kde prvních šest běžců běželo čas pod 29 minut.
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný! To si určitě říkali účastníci akce JIBE-JAHA, extrémního přejezdu z Jizerských hor až do Beskyd v plné polní, okořeněného navíc velmi nepříznivým počasím na hřebenech Jizerských hor a Krkonoš. Přečtěte si reportáž od Jana Franckeho.

Rady pro trénink a regeneraci

Míša Mertová v seriálu pro začátečníky přináší tipy, jak začít běhat v terénu a na co se zaměřit, když si chceme zaběhnout závod v horách. Miloš Škorpil radí, jak trénovat v sezoně mezi závody tak, aby nás nepotkalo zranění ani přetrénování a aby se nám ideálně podařilo sezonu vystupňovat až k osobním maximům. A v článku od fyzioterapeutek ze studia BeBalanced se dočtete, jak se správně protahovat a posilovat, abychom zapracovali na zlepšení stability, která je pro běh zásadní.
I v sezoně je vhodné se občas věnovat doplňkovým sportům. Veronika Peterková nám v druhém díle seriálu o nordic walking poradí, jak na správnou techniku severské chůze a jak vybrat správné hole.

Poruchy příjmu potravy

Neveselé téma, o kterém se možná právě proto moc nemluví, a přitom by si naopak zasloužilo velkou pozornost od sportovců, trenérů i rodinných příslušníků. V článku od nutriční specialistky Šárky Knížkové si rozebereme druhy poruch příjmu potravy, dopady na sportovní kariéru i na život sportovců i varovné signály, kterých by si mělo okolí všímat. Navazují příběhy dvou sportovkyň, které se s námi podělily o své zkušenosti při boji s touto nemocí.

Nový seriál o pořádání závodů

Zkušený pořadatel Honza Picek, který byl mimo jiné ředitelem mistrovství světa v orientačním běhu v roce 2021, předá v prvním dílu důležité informace pořadatelským nováčkům, kteří uvažují o uspořádání závodu. Na své si přijdou ale i pořadatelští matadoři. Na článek navazuje anketa, ve které jsme vyzpovídali pořadatele nejrůznějších závodů, od masových silničních maratonů přes horské běhy až po komorní akce, co je k organizaci závodů motivuje.

Těšit se můžete také na fejetony – od Petra Jana Juračky o krásách běhání v české kotlině a od Honzy Picka o životě tvůrců map (nejen) pro orientační běh. V časopise dále nechybí ani tipy na běžecké trasy, termínovka jarních závodů a recenze nejnovějších modelů běžeckých bot a dalšího vybavení.

Časopis je k dostání ve vybraných trafikách, běžeckých prodejnách či na některých závodech, s nimiž spolupracujeme. Pokud byste si ho chtěli předplatit, můžete tak učinit na adrese: https://www.knihynahory.cz/svet-behu/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: