RECENZE: Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE sport

RECENZE: Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE sport

Parametry

Značka Niceboy
Celé jméno recenzovaného výrobku Niceboy HIVE sport
Typ techniky Sluchátka
Doba provozu 8-10 hodin
Materiál 1 odolný plast
Materiál 2 silikon
Materiál 3 kov
Materiál 4 měkčený plast
Hmotnost 22 g
Barevné varianty modro-černá
Údaje výrobce 1 Teplotní limit: 0°C-45°C
Údaje výrobce 2 Konektivita: Bluetooth 4.1
Údaje výrobce 3 Další funkce: technologie CVC 6.0, technologie APT-X
Výbava 1 vlastní akumulátor
Výbava 2 vyměnitelné ušní polštářky
Výbava 3 USB nabíjecí kabel
Výbava 4 návod v českém jazyce
Infocena 1290 Kč
Dodává RTB media s.r.o
Více info na niceboy.eu/cs/

Zaujalo mě

  • ergonomické ušní úchytky
  • stav baterie zobrazená na telefonu
  • rychlé párování s telefonem
  • kvalitní a vyvážený zvuk
  • stabilita v uchu

Shrnutí recenze

Osazení čipsetem CSR s Bluetooth 4.1 zajišťuje spolehlivé spojení až do vzdálenosti 10 metrů. Pro potlačení šumu a přenosu zvuku je využita technologie CVC 6.0 a APT-X. Výdrž baterie je 8-10 hodin. Navíc nechybí vestavěný mikrofon či intuitivní ovládání pomocí multifunkčního spínače.

Hlavní část recenze

Stabilita v uchu

Jelikož se jedná o testování sportovních sluchátek je kritérium stability v uchu při běhu jedním z nejdůležitějších. Stálé vypadávání špuntu sluchátka přinese rozhořčení a frustraci než příjemné pocity, které běh přináší. Tento problém se ale netýkal sluchátek HIVE sport. V uších sedí perfektně. Při testování mi ani jednou nevypadla. Vliv na to samozřejmě má správně zvolená velikost špuntu, fixující sluchátko v uchu. Oceňuji, že výrobce dodává v balení tři páry lehce vyměnitelných polštářků různých velikostí (S, M, L). Sluchátka tak padnou opravdu každému. Ušní polštářky jsou vyrobeny z příjemného a měkčeného plastu, které padnou jako ulité.

Pro dokonalé držení při běhu mají sluchátka speciální ergonomicky tvarované ušní úchytky, které se podílejí spolu s ušními polštářky na absolutní stabilitě při pohybové aktivitě. Úchytky považuji za nejvýznamnější komponentu sluchátek. Jsou tvarově velmi povedená, vyrobená z tvrdšího hladkého plastu bez žádných nerovností a hlavně výborně drží za uchem. Ani při delším běhu necítíte, že nějaké úchytky máte. Nic neškrábe i při celodenním nošení. Komfort nošení je tak stoprocentní. Testoval jsem je při tempových a intervalových trénincích a vše bylo bez problému. Osobně ale sluchátka používám jen při běhu na páse nebo při nabíhání pomalých kilometrů, při rychlejším běhu se potřebuji soustředit.

Kvalita zvuku

Kvalitní zvuk a s tím související basy považuji za druhé velmi důležité kritérium, které dokáže z běhu udělat opravdový požitek a vytvořit opravdovou běžeckou závislost. Hodnocení vysokých basů není rozhodujícím kritériem. Důležitý je harmonický poměr s dokonalým poslechem všech hudebních složek s minimálním šumem. Basy jsou kvalitní, ale nestrhávají pozornost od zbytku zvukového spektra. K poslechu hudby používám zejména tradiční výrobce (sony a philips) spíše ve střední cenové hladině a musím říci, že kvalita zvuku je oproti HIVE o poznání horší. Sluchátka HIVE sport hrají opravdu velmi dobře a dynamicky s čistým zvukem. Myslím si, že výrobcům se podařilo vytvořit velmi kvalitní reproduktor srovnatelný s kabelovými sluchátky.

Přenos a dosah zvuku

Sluchátka Niceboy HIVE sport jsou osazeny čipsetem CSR s Bluetooth 4.1. Jedná se o velmi kvalitní a inteligentní výrobek britské výroby podporující smart technologii Bluetooth. Pro tyto čipy je typická minimální spotřeba energie a zrychlený přenosu dat ve vysoké kvalitě. Technologie Bluetooth 4.1 zabezpečuje spolehlivé spojení až do vzdálenosti 10 m. Musím potvrdit, že dosah je skutečně deset metrů. Někdy to bylo trochu méně, někdy naopak zase více v závislosti na překážce. Vzdálenost je ale dostačující v běžném režimu.

Zkvalitnění zvuku

Pro zdokonalení poslechu hudby a celkového prožitku, sluchátka disponují technologií CVC 6.0 a APT-X. CVC 6.0 je sofistikovaná technologie potlačující šum a hluk. Pokročilé zvukové potlačení šumu zvyšuje komfort při poslechu hudby a dovoluje vyniknout zvukům, které jsou pro poslech nejdůležitější a poskytuje tak nejlepší možnou kvalitu zvuku. APT-X technologie zlepšuje přenos zvuku na základě technologie Bluetooth, který se skutečně vyrovná zvuku kabelových sluchátek. Použité technologie opravdu zkvalitňují zvuk a eliminují šum na blízkém i vzdáleném konci.

Multifunkční ovladač

Pro intuitivní ovládaní složí multifunkční ovladač. Je to 45 mm dlouhé a 11 mm tenké oválné ovládací zařízení, kterým řídíme vše co chceme učinit. Ovládání má celkem tři tlačítka. Jedno centrální, kterým například zapínáme, vypínáme, přijímané hovor či zastavíme přehrávání. Na dotyk je opatřeno vystouplým bodem, který bez problému nahmatáte bez očního kontaktu či ve tmě. Dále dvě postranní, označené jako plus a mínus, kterými zvyšujeme či snižujeme hlasitost nebo přepínáme hudbu.

Tlačítka mají adekvátní odpor a mačkají se tak velmi dobře. Pro snadnou kontrolu je zde integrovaný světelný indikátor, který upozorňuje o aktuálním stavu sluchátek. Z druhé strany ovladače je vestavěný mikrofon, který slouží k vyřizování telefonních hovorů. Do těla ovladače je zasazen micro USB nabíjecí port, který je opatřen plastovou krytkou. Celkově je ovládání velmi snadné a nečinilo mi žádný problém. Spíše kvituji jeho jednoduchost.

Detail sluchátkaDetail sluchátka

Výdrž baterie a nabíjení

Při delším běhu nebo dokonce závodě či jiných sportovních aktivitách strávíme na trati i několik hodin. Proto je potřeba, aby sluchátka měla dostatečnou kapacitu baterie. Sluchátka HIVE sport jsou vybaveny nabíjecí baterií s velkou výdrží na bázi lithiových iontů (3,7V, 110mAh). Zvládnou 8-10 hodin v režimu přehrávání. Takto vysokou dobu přehrávání umožňují moderní technologické prvky, jako použitý čipset CSR s Bluetooth 4.1, který má minimální spotřebu energie.

Sluchátka se nabíjí pomocí micro USB kabelu, který zasune do integrovaného vstupu na multifunkčním ovladači. Vstup je opatřen krytkou, která velmi dobře drží a výborně tak zabraňuje vniknutí nečistot či vlhkosti. Lze nabíjet přímo přes počítač nebo přes USB adapter a to přímo z elektrické sítě nebo z auta. Při nabíjení svítí světelný indikátor červeně, při plném nabití zmodrá. Nabití akumulátoru je velice rychlé, trvá to cca 1-1,5 hodiny. Mimo jiné stav nízké baterie je zobrazen blikajícím červeným světlem a doprovázen zvukovým signálem-pípnutím.

Něco navíc

Maličkosti dělají z průměrných věcí, věci jedinečné. Při zapnutí, vypnutí či při párování vždy dojde k akustickému signálu. Je to praktická pomůcka. Nemusím, tak fyzicky kontrolovat zda došlo k vypnutí nebo spárování s telefonem. Další inovací je zobrazení stavu baterie přímo na telefonu, máme tak ihned přehled jak dlouho baterie ještě vydrží či sluchátka odložit a nabít. Co se týká párování sluchátek s telefonem, tak je naprosto bezproblémové, jednoduché a velmi rychlé. Navíc je zde možnost připojit sluchátka ke dvěma zařízením, respektive k dvěma telefonům.

Dalším malou vychytávkou je tzv. zkracovač, který se připne na kabely sluchátek a zkrátí tak velikost kabelu, který volně visí kolem krku. Velkou výhodou těchto sluchátek je zvýšená odolnost vůči prachu a vodě stupněm krytí IPX4, tzn. ochrana proti stříkající vodě ze všech stran a úhlů. Samozřejmostí dnešní smart doby je pomocí sluchátek telefonovat a vyřizovat tak hovory bez nutnosti mít fyzicky telefon v ruce.

Celkové hodnocení

Jakmile se mi dostali do ruky bezdrátová sportovní sluchátka Niceboy HIVE sport, tak jsem měl tušení, že se bude jednat o kvalitní a plně funkční výrobek. Proč jsem si to myslel? Už jen kvalitní balení, precizní a velmi úhledné zabalení mluví za vše. Při testování jsem si pak potvrdil, že jsou sluchátka naprosto skvělé na běhání či jiné sportovní a pohybové aktivity. Perfektně ergonomicky tvarované ušní úchytky zajišťují naprostou stabilitu. Kvalitní zvuk pak požitek z běhu umocňuje. Dalším faktorem úspěšnosti je dlouhá výdrž baterie, kvalitní přenos zvuku na delší vzdálenost či intuitivní a jednoduché ovládání. To vše HIVE sport sluchátka splňují. Chcete-li designově povedená, voděodolná, skvěle hrající a hlavně perfektně držící sluchátka za rozumnou cenu, nevidím důvod proč je nevyzkoušet. Vřele doporučuji.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: