Recenze: HIGH POINT TRAIL PERTEX JACKET – bunda ze Šumavy, lehká, funkční a skladná

Recenze: HIGH POINT TRAIL PERTEX JACKET  – bunda ze Šumavy, lehká, funkční a skladná

Parametry

Značka High Point
Celé jméno recenzovaného výrobku HIGH POINT TRAIL PERTEX JACKET
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Pertex Quantum Air
Hmotnost 108 g
Infocena 2.990 Kč Kč
Dodává www.highpoint.cz
Více info na www.highpoint.cz/

Zaujalo mě

  • propracovaný střih
  • funkční materiál
  • nízká hmotnost
  • vyrobeno na Šumavě

Shrnutí recenze

Propracovaný střih, nízká hmotnost, plně funkční materiál a dokonalé zpracování. Tím se v našem testu prezentoval model HIGH POINT Trail Pertex Jacket. Nízkou hmotností a příjemným, na dotek jemným materiálem nás bunda upoutala již při vybalení. Hned při prvním oblečení oceňujeme perfektně padnoucí střih a dokonalé zpracování. A první vyběhnutí? Silnější vítr, drobné sněžení postupně přecházející v déšť. V HIGH POINT Trail Pertex Jacket se ale cítíme komfortně po celý trénink. Pertex Quantum Air je materiálem právě do takových podmínek. Dokonalá větruodolnost a částečná vodoodpudivá úprava v kombinaci s rychlým osycháním bundy nás během testování nezklamala ani při opravdu dlouhých proběhnutích. Vzhledem k výborné prodyšnosti je komfortní i běh velmi vysokou intenzitou, žádné nadměrné pocení během testování nepociťujeme.

Hlavní část recenze

Lehounká, naprosto funkční bunda povedeného střihu, vyrobená v šumavské Sušici prošla naším více než měsíčním testováním na přelomu zimy a jara. Kromě základního používání je vzhledem k nízké hmotnosti celkem jednoduché rozhodování, zda vzít bundu jako záložní pro případ náhlé změny počasí. Pokud ji uložíte do běžecké vesty, ani o ní nevíte, váží totiž přibližně jako tři gely. HIGH POINT Trail Pertex Jacket skvěle odolává větru, ochrání ale i před drobnějším deštěm a vyniká parádní prodyšností. Při správné volbě spodních vrstev je použitelná celoročně. V testu jsme se pohybovali v rozmezí pěti stupňů pod nulou až dvanácti nad a běh byl za všech podmínek naprosto komfortní. Žádné nadměrné pocení jsme v průběhu testu nezaznamenali, a to ani při opravdu svižném tempu běhu nebo při výběhů kopců. Vzhledem k tomu, že se jedná o verzi bundy bez kapuce bude vhodnější zejména pro intenzivnější trénink nebo horský závod s předpokladem spíše suššího větrného počasí.

Dokonalý střih

Celkově je střih velmi povedený, ani silný vítr, ani velmi rychlý běh nezpůsobí plandání, nebo vyhrnování bundy. Dokonale propracované je zakončení bundy v pase. Žádné vyhrnování, žádné krabacení nebo vytváření pytlovitého vzhledu. Bunda se pěkně natvaruje na tělo a drží v pase správně na svém místě. Přesto umožňuje naprostou volnost pohybu, včetně rozcvičení, běžecké abecedy nebo lehkého posilování. Na zádech brání vyhrnování zakončení do gumičky, stejné jako u rukávů. Přední část je elegantně zakončená do širšího lemu. Ve finále to nejen funguje, ale navíc i dobře vypadá. Tradiční, praktické a mezi běžci oblíbené zakončení rukávů do tenké gumičky nezklame ani u modelu ze šumavské dílny. Je příjemné, neškrtí a dobře se převlékne přes hodinky, když je chcete mít stále na očích. Kvalitní zipy jen podtrhují celkovou funkčnost bundy. Bezproblémové zapínání, bez otravného zadrhávání doplňuje praktická garáž pro jezdec zipu s prodloužením na vnitřní části límce až po úroveň krku. To pak nezpůsobuje podráždění v nejnáchylnější oblasti a zároveň umožňuje těsnější střih zamezující pronikání chladu.

Funkční materiál

Materiál je velmi příjemný na dotek, mírně vodoodpudivý, a tak ani drobný déšť nepředstavoval v průběhu testování výrazný problém, bunda navíc poměrně rychle osychá. Materiál se kromě jiného pyšní certifikátem zdravotní nezávadnosti. To hlavní je ale dokonalá kombinace větruodolnosti a prodyšnosti. Je skvělé, když bunda neprofoukne, když se ale zároveň „přehřívají motory“ až oči lezou z důlků a je nutné zpomalit je větruodolnost pro zlost. To ale není případ materiálu Pertex Quantum Air! Ani při použití pouze tenké spodní vrstvy nepociťujeme během testu pronikání větru skrz materiál bundy. Zároveň kolem lemů rukávů neodkapávají litry potu z přehnaného pocení, když pořádně zrychlíme. Stejně dobře to funguje třeba i v chladnějším počasí ve více spodních vrstvách na těle. Ta vyváženost je opravdu geniální!

Povedená vychytávka

Tou je náprsní kapsa na zip, která zároveň slouží jako „úložiště“ pro sbalenou bundu. Do kapsy jí hravě naskládáte a po zapnutí oboustranného zipu lze balíček zavěsit na poutko, nebo jednoduše provléct poutkem ukazováček a složenou bundu nést pohodlně v dlani. O dokonalém detailním zpracování svědčí logo značky, které při obrácení kapsy na rub doslova svítí na úhledně sbaleném balíčku. Samosbalitelnost do náprsní kapsy má, jak můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, výhodu pro méně pořádné sportovce. Nehrozí totiž ztráta samostatného obalu určeného pro složení bundy, tak jak to známe z několika předchozích testování. Praktické, jednoduché a fungující!

Další informace

Osobní zkušenost testera

„Moc se mi líbí už samotný příběh šumavské značky. Je skvělé že u nás dokážeme vyrobit opravdu kvalitní běžecké produkty. Z více než měsíčního testování si odnáším samá pozitiva. Výběr materiálu, propracovanost střihu, lehkost, a především pohodlná nositelnost. Kvalitou nezaostávají ani „drobnosti“ jako jsou zipy, nebo kapsa využitelná pro samosbalitelnost bundy. Vyhovují mi bundy v těsnějším střihu, které nikde neplandají, nevyhrnují se. To vše HIGH POINT Trail Pertex Jacket splňuje beze zbytku. Navíc se v ní pohodlně rozcvičím, materiál je nejen lehký, funkční, ale i mírně elastický. Plně odpovídá i velikostní tabulka, při výšce 182 cm a hmotnosti 73 kg mi bunda ve velikosti M padla dokonale. Hmotností 108 gramů patří k tomu nejlehčímu s čím jsem se v poslední době při testování běžeckých bund setkal. Přestože neoplývá výraznými barvami zaujme bunda nejen funkčností, ale i pohledově. Když jsem v ní vyrazil na společné tréninky hned se to setkalo s pochvalným hodnocením vzhledu bundy.“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: