HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Reportáže

Reportáže
Klubové Mistrovství ČR. Ženy brněnských Žabovřesk rozcupovaly konkurenci, v mužích zvítězili knírači z Hradce, a v družstvech se o titul finišovalo.

Víkendové Mistrovství České republiky ve štafetách a v družstvech je za námi. Na úvod několik dojmů, které stojí za to vypíchnout.

Reportáže
ROZBOR POSTUPŮ: Tituly si z Jeseníků odváží Rollier a Kosová

Baptiste Rollier a Denisa Kosová z OK99 Hradec Králové v Jeseníkách vybojovali domácí mistrovské tituly na klasické trati. Dokázali se tak nejlépe poprat s náročným terénem, kde nejrychlejší postup často nebyl ten nejkratší, protože průběžnost ve vyšších partiích lesa ztěžovalo vysoké borůvčí a kamenitá podložka.

Reportáže
Nykodým s Kosovou nerychlejší v Telči

Sobotní pozdní odpoledne v Telči patřilo orientačnímu běhu. Závod sprintu, který se počítal i do série světového rankingu ovládla Denisa Kosová a Miloš Nykodým. V juniorských kategoriích zvítězila Liberecká Štičková a Jihlavský Čech.

Reportáže
Mistrovství světa v orientačním běhu 2015 – Skotsko: 2. část

Letos se MS konalo ve Skotsku, centrem bylo město Inverness, které hostilo nejlepší závodníky z 50 zemí z celého světa. Běželo se celkem 6 závodů v 8 dnech. Česká televize připravila ze šampionátu hodinu a půl dlouhý záznam.

Reportáže
Mistrovství světa v orientačním běhu 2015 – Skotsko: jak to dopadlo 1. část

Letos se MS konalo ve Skotsku, centrem bylo město Inverness, které hostilo nejlepší závodníky z 50 zemí z celého světa a česká reprezentace samozřejmě nechyběla. Běželo se celkem 6 závodů v 8 dnech. Česká televize připravila ze šampionátu hodinu a půl dlouhý záznam, na který se můžete podívat níže.

Reportáže
Mistrovství Evropy v rogainingu se konalo v České republice, Češi mezi muži skončili třetí!

Mistrovství České republiky v rogaingu bylo letos povýšeno na Mistrovství Evropy. Jubilejní 20. ročník se konal na konci června v srdi Novohradských hor, kde mužská dvojice Radovan Čech a Václav Král získali s celkovým počtem 2990 bodů krásné třetí místo.

Reportáže
Jáchymovské peklo – fotoreportáž z MČR v orientačním běhu na krátké trati

Jarní vrchol české OB scény se letos konal v areálu bývalého dolu Eduard u Jáchymova. Již v 16. století zde probíhala těžba stříbra, kterou po 2. světové válce vystřídala těžba uranu a s ní do zdejšího areálu přišli političtí vězni, kteří zde zažívali peklo na zemi. Jako odkaz jejich utrpení zbyly v lesích kolem Jáchymova jámy, kupy, haldy hlušiny a další pozůstatky po těžbě, to vše v těžkém horském lese.

Reportáže
Skvělé 3. místo pro Čechy na Světovém poháru OB ve Finsku!

Od 6. do 11. června se ve Finsku v bezprostředním okolí Helsinek konalo 1. kolo Světového poháru v orientačním běhu 2019. Pořadatelé pro závodníky přichystali tratě v typicky náročných skandinávských terénech – v údolích byly zarostlé bažinky či rašeliniště a na vršcích se pak nacházely rychlé skalní plotny, to vše zasazené do jehličnatých lesů s množstvím kamenů a srázů. Česká reprezentace do Finska přivezla početný tým šesti žen a sedmi mužů a po aklimatizačních trénincích se v sobotu 8. června rozběhli do prvního závodu.