HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zajímavosti

Zajímavosti

STUIBEN TRAILRUN 2019 aneb jak jsem si přál býti kamzíkem

Ve středu 15. května jsem zběžně zkontroloval mailovou schránku a oči se mi rozšířily překvapením při spatření zprávy z redakce Světa běhu, která mi oznamovala, že na základě ankety, na kterou jsem už dávno zapomněl, jsme se dostal na řadu jako náhradník a mohu tím pádem odjet na mnou vybraný vysněný bežecký závod v oblasti Ötztalu v Alpách. Mojí odpovědí byl tedy samozřejmě nadšený souhlas.

Zajímavosti
Start závodu

Na Mattoni 1/2maraton do Českých Budějovic zamíří vítězové z Varů i obhájci

RunCzech projekt EuroHeroes na podporu evropské atletiky a vytrvalců na starém kontinentu, ve spolupráci s Evropskou atletickou asociací, pokračuje druhým závodem. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice slibuje velkou bitvu o další body do průběžného žebříčku EuroHeroes Challenge.

Zajímavosti

RunTour Ostrava už tuto sobotu!

Již po osmé vyběhne v roce 2019 téměř 18 tisíc zkušených i nadšených běžců společně s největším rodinným běžeckým seriálem Česká pojišťovna RunTour na unikátní tratě v osmi městech po celé České republice.

Zajímavosti

Mayrhofen Zillertal Utraks – nováček v rodině Ultraks slibuje parádní traily v srdci Tyrolska!

Nový závod z rodiny závodů Ultraks se letos přesouvá do srdce Tyrolska, do Mayrhofenu v Zillertalu, poblíž známého ledovce Hintertux. Závod se koná 22. června a nabízí trasy od 14 do 54 kilometrů, na své si tak přijdou začátečníci i zkušení ultráci.

Zajímavosti

Gletscher Trailrun – proběhněte ty nejkrásnější části rakouských Alp

Nepropásněte jednu z trailových perel termínovky, menší závod s přátelskou atmosférou, ale o to náročnějšími traily a krásnějšími výhledy, Gletscher Trailrun!

Zajímavosti

Transalpine Run aneb brutální závod a vrchol skyrunningu

Transalpine Run je jeden z nejnáročnějších trailových závodů, který si rychle získal pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny. Závod je etapový, běží se 7 dní a ve dvojicích.

Zajímavosti

Orientační běh poprvé součástí Olympijského běhu

Novinkou nejen v letošním roce, ale i za celou dobu konání T-Mobile Olympijského běhu, který se koná po celé ČR ve středu 19. června 2019, je obec Milíře. V tomto závodě totiž nepůjde jen o běh, ale i o správnou orientaci a práci s mapou.

Zajímavosti

Innsbruck Alpine Trailrunning Festival je minulostí, jaké jsou z něj dojmy?

O víkendu 2. až 4. 5. proběhl v rakouském Innsbrucku festival trailového běhání – Innsbruck Alpine Trailrunning Festival. Trasy závodníky provedly těmi nejkrásnějšími alpskými terény. Ti, kterým se podařilo dokončit si navíc odvážejí kvalifikační body pro UTMB.

Zajímavosti

Prague Park Race v Divoké Šárce nabídne to nejhezčí z krásné skalnaté lokality

Druhý závod ze série La Sprotiva Prague Park Race se poběží v Divoké Šárce v sobotu 8. června. Opět nabídne dvě tratě, hlavní na 14 kilometrů a kratší na 8 kilometrů.

Zajímavosti

Co najdete v novém čísle Světa běhu 2/2019? 4 rozhovory, trénink podle tepové frekvence, tipy na běhání ve Vysokých Tatrách a spoustu dalšího!

Rozhovor s Terezou Hrochovou, Zdeňkem Hurškou, Samem Strakou a Jirkou Bulanem, trénink podle tepové frekvence, nové trendy ve výživě, vše o paleo a bezlepkové dietě, vše o tréninku orientačního běhu pro děti, jak trénovat v závodní sezoně, tipy na běhání ve Vysokých Tatrách a spoustu dalšího!

Zajímavosti

Brnišťský půlmaraton nejlépe zvládli Jiří Čivrný a Štěpánka Bisová

6. ročník běžeckých závodů – Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2019 se uskutečnil v sobotu 27. dubna 2019 za chladnějšího a zataženého počasí, což ovlivnilo účast především v dětských kategoriích.

Zajímavosti

Hahlici Trail 2019 je za námi, první body Kvarner Trails rozdány.

Hlahlici Trail jako součást Kvarner Trails – seriál 6 závodů.

5. ročník tohoto krásného horského závodu proběhl 27. dubna. Trasazávodníky vedla přes nejrůznější vrcholky západního Gorského Kotare, taky známého jako „Grobnik Alps“

Zajímavosti

Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary 2019: Hrdinové atletické Evropy míří na kolonádu!

Bitva kontinentálních hrdinů atletiky začíná. RunCzech projekt EuroHeroes startuje příští sobotu 18. května od 18 hodin na Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Představí se evropské hvězdy, které budou bojovat o prestiž, vítězství i zajímavé prize money.

Zajímavosti

INOV-8 TRAIL TOUR startuje další ročník!

Neexistuje na světě běžecký etapový závod srovnatelný s TRAILTOUR. Od 10.5.2019 do 31.10.2019 jsme pro Tebe ve spolupráci s vybranými běžeckými speciálkami, běžeckými kluby a členy inov-8 týmu připravili 48 různě náročných etap o celkové délce přes 415 kilometrů a převýšení 18.150 m. Je jen na Tobě, kolik etap si zaběhneš. Každou etapu můžeš absolvovat kdykoliv, ve dne, v noci, sám, s kamarády, opakovaně. Do výsledků se Ti vždy započte nejrychlejší čas, který se následně převede na body.

Zajímavosti

Perun SkyMarathon ovládl legenda Marco De Gasperi

V sobotu 5.5. se konal již 6. ročník závodu Perun SkyMarathon a znova s přívlastkem Mistrovství ČR ve SkyMarathonu. Po vzoru loňského ročníku byly pozvány zahraniční hvězdy. Mezi největšími favority byli Italská legenda a pětinásobný mistr světa v běhu do vrchu Marco De Gasperi a mistryně světa v běhu do vrchu z roku 2000 Angela Mudge.