HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zajímavosti

Zajímavosti

Na Transalpine Run 2019 se chystá i česko-slovenská dvojice Linda Beniačová a Martina Dvořáková

Jeden z nejtěžších a zároveň nejzajímavějších trialových závodů na světě letos oslaví patnácté výročí od založení. Tento osmi etapový závod začne 31. srpna zahájením „západní trasy“ v Obersdorfu, v Německu. Celkově se na start postaví více než 250 týmů z celého světa.

Zajímavosti

Časopis Svět běhu 2/2019 právě míří do tiskárny. Chcete ho mít také? Tak máte poslední možnost!

Ve čtvrtek (zítra) odesíláme váš oblíbený běžecký časopis Svět běhu do tiskárny! Chcete ho mít také ve schránce? Objednejte a zaplaťte ho do úterý 14.5. (platba musí být připsána do té doby na účet) a těšte se.

Zajímavosti

Volkswagen Maraton Praha 2019: Salpeter vylepšila rekord závodu o dvě minuty! Dazza urval soupeře drtivým finišem. Mistrovské tituly pro Pavlištu a Pastorovou!

Volkswagen Maraton Praha, třetí závod RunCzech sezony 2019 a oceněný zlatou známkou kvality IAAF, oslavil 25. výročí závodu stylově novým rekordem závodu v ženské kategorii. Izraelská šampionka Lonah Chemtai Salpeter zvítězila suverénně v čase 2:19:46.

Zajímavosti

Golden Trail National Series odstartovala podnikem Salomon Baba – Kamzík!

Historický první závod prestižní Golden Trail National Series dnes proběhl v rámci tradičníhoslovenského závodu SALOMON Baba – Kamzík. Cílem a snahou Golden Trail National Series jepřivést na své závody skutečnou běžeckou špičku a dát příležitost top běžcům poměřit navzájemsvé kvality, což se v případě závodu SALOMON Baba – Kamzík podařilo.

Zajímavosti

Tipy na nejzajímavější běžecké závody v květnu 2019

V květnu je závodní sezóna v plném proudu a termínovka je pořádně nadupaná lákavými běhy od terénních, přes silniční, orientační, krátké, dlouhé a další. Pokud ještě nemáte vybráno, přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších závodů nejen v ČR.

Zajímavosti

RunCzech se těší na velkou bitvu o zlato během 25. výročí Volkswagen Maratonu Praha

Už pětadvacátý ročník nejslavnějšího běžeckého závodu v České republice se rozeběhne v neděli 5. května. Volkswagen Maraton Praha se stal neodmyslitelnou součástí světové běžecké scény. Mimořádně krásná trať, elitní atleti z celého světa, tisícovky nadšených běžců a zážitek na celý život.

Zajímavosti

Třetí ročník Čertovského ultratrailu opět nabídne pěknou trasu, pohodovou atmosféru a vyžití pro celou rodinu!

Když před čtyřmi lety zazněl poprvé nápad na pořádání běžeckého závodu na 66,6 km, potenciální organizátoři to považovali za dost bláznivé a odvážné. Pustili se však do toho a 8. června 2019 pořádájí již 3. ročník závodu nazvaného Čertovskej ultratrail.

Zajímavosti

Marathon Expo 2019 už příští čtvrtek! Svět Běhu bude opět při tom

Na Výstavišti v Praze – Holešovicích přivítá návštěvníky od 2. do 4. května veletrh sportovního vybavení, potřeb a výživy MARATHON EXPO. Na veletrhu proběhne registrace závodníků na VOLKSWAGEN PRAGUE INTERNATIONAL MARATHON, všichni účastníci závodu si zde vyzvedávají své startovní číslo a balíček.

Zajímavosti

Trail Modřanskou roklí VAŠÍ LIGY 2019: Trailový závod přímo v Praze

I přímo v Praze se nachází krásná příroda a dá se udělat zajímavý trailový závod. VAŠE LIGA pořádá druhý Trail Modřanskou roklí ve středu 22. května. Těšit se můžete na hezkou trailovou trasu s pěknými vyhlídkami do zeleně i na město.

Zajímavosti

Salomon How To Trailrun, 9.díl – Standa Najvert

V devátém díle budeme mít pár dotazů na nestárnoucí legendu, Standu Najverta, čtyřnásobného vítěze Beskydské sedmičky. Mimo jiné má Standa na kontě také vítězství například z Nízkotatranské stíhačky nebo Lysohorského čtyřlístku.

Osobnosti

Salomon How To Trailrun, 8.díl – Jan Zemaník

Ve osmém díle Salomon běžeckého průvodce se budeme věnovat rozcvičení a protažení. Tentokrát vyzpovídáme Honzu Zemaníka, vítěze Beskydské sedmičky nebo třeba 9. muže italského závodu Giir Di Mont.

Zajímavosti

Hahlici Trail 2019 – zaběhněte si závod v srdci Gorskeho Kotare

Zajímavosti

Transylvania 100 – drsný závod v srdci rumunských Karpat

Spousty let se jezdí do Rumunských hor s těžkým batohem a minimálně na týden. Většina z nás to zná anebo alespoň někoho takového zná. Pokud neholdujete dlouhým přechodům, případně těžkému batohu, tak tu pro Vás mám koncentrát v podobě Transylvania ultratrailu.

Zajímavosti

Otevíráme kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu pro „trailové běhání“

Lákají vás běhy v krásné přírodě, ale v obtížných terénech? Chcete se naučit jak správně bezpečně, a hlavně efektivně běhat do kopce a následně i z kopce, aniž byste měli obavu z možného zranění … tak ZPOZORNĚTE!

Zajímavosti

V neděli 26. května se v 10:00 v budějovickém parku Stromovka uskuteční druhý ročník charitativního ADRA běhu.