Salomon Slezský maraton – co nás letos čeká a kdo jsou hlavní favorité?

Salomon Slezský maraton – co nás letos čeká a kdo jsou hlavní favorité?

Další velká běžecká akce léta, Salomon slezský maraton, se blíží! Čeká vás krásný běh atraktivní krajinou Beskyd, přátelská atmosféra, nabité běžecké pole a bohatá tombola na konci závodu. Nepromarněte to a přijďte si užít pravý běžecký hapenning!

Jako tradičně ke konci léta se bude 22. srpna konat již 4. ročník Salomon Slezského maratonu. Jedná se o trasu v nádherném prostředí Beskyd o délce 40, 5 km a s převýšením 2 150 metrů! Závod má parametry kvalitního skyrunningového závodu, což dokládá převýšení i to, že trasa vede z 90 % po lesních cestách a pěšinách a pouze z 10 % po asfaltu.

Zázemí (start i cíl) závodu bude v Dolní Lomné jako každý rok. Co se týká občerstvovacích stanic, sám pořadatel vyžaduje od závodníků povinnou výbavu v podobě minimálně 0,5 litru vody a nabitého mobilního telefonu. Závod běží opravdu každý sám za sebe se svými vlastními zdroji. Na trati budou sice občerstvovací stanice, ovšem budou jen 3 převážně hydratační. Proto si trasu dopravdy dobře nastudujte!

Vítězství bude obhajovat Zemaník i Luštincová

Loni se na start postavilo přes 400 účastníků a i letos se dá předpokládat stejné, ne-li vyšší množství. Do cíle jako první doběhl Jan Zemaník z týmu Salomon v čase 3:22:03, který ani letos na startu nebude chybět. Jan Zemaník za sebou má již pěknou řádku zahraničních závodů a tedy i zkušeností. Navíc Beskydy jsou jeho domovským terénem, takže i letos se dá považovat za hlavního favorita. Jeho největším letošním úspěchem je jednoznačně 21. místo na Mistrovství Evropy ve skyrunningu v Zegamě.

Stejně jako Jan Zemaník se na start postaví i Vít Otevřel z týmu Salomon-run.cz. I ten se letos ukázal na několika zahraničních závodech a předvedl svou skvělou formu. Jeho hlavní distance byl ultra trail, ve které se na Lavaredo Ultra Trailu umístil na krásném 24. místě.

Z dalších pak můžeme jmenovat např. Marcela Žušku (pořadatele závodů Perun a Nezmar) nebo Tomáše Blabla. Mezi ženami bude určitě jednou z hlavních favoritek Lucie Luštincová, která přijede obhajovat loňské vítězství. Další velkou adeptkou na umístění mezi prvními je Linda Beniačová z týmu Salomon, terá letos vyhrála Tatranskou stíhačku v kategorii smíšených.

Těšte se na bohatou tombolu

Pořadatelem Salomon Slezského maratonu bude, jak už z názvu napovídá obchod Salomon-run, který vlastní a vede Jan Weber. Díky tomu bude tombola opravud bohatá. Vyhrát budete moct oblečení značky Salomon kvalitní řady S-LAB (čepice, hůlky, běžecký pás a další), ale také poukázky na nákup v obchodu. Každý závodník navíc obdrží účastnické tričko a pokud by se někomu podařilo překonat rekord, pak jsou pro něho připraveny hodinky Suunto Ambit 3 Sport.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: