SO 17:30 – 18:30 (sál osobností) Zdeněk Kříž: Mistrovství světa ve skyrunningu Španělsko

SO 17:30 – 18:30 (sál osobností) Zdeněk Kříž: Mistrovství světa ve skyrunningu Španělsko

Zdeněk Kříž měl tento rok jeden hlavní sportovní vrchol, a sice Mistrovství světa ve skyrunningu, které se letos konalo ve španělských Pyrenejích. Zdeněk dosáhl životního výsledku, 5. místa! Jak se na takový vrchol trénuje a jak vypadá život téměř profesionálního sportovce?

Zdeněk je všestranný sportovec, který se nezalekne ničeho. Vynikajících výsledků dosáhl v různých sportech. V létě v minulých sezonách na horském kole a v zimě se věnuje skialpovému lyžování. Žije totiž přímo na hřebeni na chatě Špindler, takže k horám má hodně blízko. V mládí to dotáhl do atletické juniorské reprezentace a na vysoké úrovni hrál také fotbal či hokej. Letos je již druhým rokem součástí české skyrunningové reprezentace. Zúčastnil se těch nejtěžších běžeckých domácích i zahraničních závodů.

Přečtěte si rozhovor se Zdeňkem Křížem o jeho výkonu na Mistrovství světa. Jak se mu běželo, jaká byla příprava? Více otázek i na jiné téma mu pak můžete položit na přednášce.

Tuto sezonu dosáhl životního výsledku (5. místo ve světové konkurenci) na Mistrovství světa ve skyrunningu, které se konalo v rámci závodu Buff Epic Trail v městečku Barruera ve španělských Pyrenejích. Loni spolu s Michalem Štantejnským vyhrál seriál horských běhů Horská výzva, letos zazářil jako vítěz na Lysohorském čtyřlístku. Letos se ještě budeme těšit na jeho výsledek na španělském Ultra Pirineu, kde letos dosáhl na nádherné 9. místo.

Přečtěte si více o Zdeňkovi Křížovi na SvetBehu.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: