Reportáže ze závodů

Půlmaraton
Eleven půlmaraton Český ráj se vydařil. První místa získali Josef Veber a Marcela Rambová.

V krásné lokalitě Českého ráje se 20.9.2015 uskutečnil první ročník běžeckého závodu Eleven půlmaraton Český ráj!

Maraton
Ultratrať na Saar Challenge ovládli Šmíd Ivan a Ryantová Jana

V sobotu 19. září odstartoval v Hlinsku v Čechách 1. ročník ultratrailu Saar Challenge, kterého se zúčastnilo 77 běžců z celé České republiky.

Horské běhy a skyrunning
Ještědské vítězné premiéry slavili Zemaník a Nekolová + FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ

V neděli 20. září se po dvouleté odmlce seriál STRC vrátil na Ještěd a nutno říci, že ve velkém stylu. Organizátoři běžcům naservírovali opravdový trail s minimem asfaltu, kde se běhalo nahoru dolu.

Maraton
Brdský terénní půlmaraton v podání Michaely a Davida Gerychovými

V sobotu 19. září se konal 11. ročník závodu Sorex Brdský terénní půlmaraton a 4. ročník Českého marathonu z Prahy do Dobříše. Trasa půlmaratonu vedla z Dobříše do Kytína a zpět, v druhé části splynula s maratonským během.

Závody do 10 km
Plzeň, nové město rekordů RunTour, ovládli zahraniční běžci. Z našich závodníků byli nejlepší Kučera a Zahálková + FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ NA 10 KM KE STAŽENÍ ZDARMA

Tak jsme se dočkali! Tři roky čekání na nový rekord je u konce. Ti, kteří si pamatovali výkon Milana Kocourka z Hradce Králové z roku 2012, na něj mohou zapomenout. Z historických tabulek ho vymazal Keňan Rop Abel Kibet, a to časem 29:57 minuty.

Blíží se Nezmar SkyMarathon®. Kdo jsou hlavní favorité?

Už jen necelé dva týdny zbývají do startu jednoho z nejtěžších trailových závodů u nás – Nezmar SkyMarathonu®. Mladší podzimní bratr mistrovského Perun Skymarathonu nabízí v sobotu 26. září velkou výzvu pro všechny milovníky dlouhých tratí v horách.

Ultramaraton
MS v běhu na 100 kilometrů ovládl Švéd Buud. Z Čechů nejlepší Orálek na 44. místě

Letošní Mistrovství světa v běhu na 100 km se konalo v nizozemském Winschotenu za účasti hned několika českých běžců a běžkyň. Z nich byl nakonec nejúspěšnější dlouhodobě nejlepší český ultramaratonec Daniel Orálek, který cílem proběhl v čase 7:25:48.

B7 očima zlatého páru v kategorii MIX 40-50 na trase SPORT, v celkovém pořadí 18. místo

Beskydská sedmička jako fenomén horského běhu v Čechách nás strašil celý rok i když se nám dařilo v závodech Rock Point Horská výzva, kde jsme na královské trase LONG zvítězili ve všech třech závodech. Možná proto jsme šli do tohoto závodu s ambicemi, což je určitě horší pozice než mít cíl „ jen“ dokončit.

Vítězem Benešovské desítky se stali běžci Milan Janoušek a Ladislava Císařovská

Dne 13. září se v Benešově u Prahy uskutečníl druhý ročník Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), jehož součástí byla Benešovská desítka – MČR veteránů.

Drsný terén Ještědu zdolala téměř stovka závodníků – nejlepší Drtičové byli Jindra a Kocumová

V sobotu 12.9. si dali v areálu skokanských můstků na Ještědu dostaveníčko běžečtí nadšenci, konal se tam totiž nultý ročník závodu Ještědman.cz. Náročného výběhu na dominantu Libereckého kraje se zúčastnila téměř stovka sportovců.

Rozhovor s Emelií Forsberg o letošní sezóně i pořádání Tromso Skyrace

Hvězda světového skyrunningu Emelie Forsberg v letošní sezóně pokračuje ve skvělých výkonech. Kromě toho letos podruhé pořádala vlastní závod Tromso Skyrace v Norsku, který mnozí hodnotili jako jeden z nejtěžších, ale také nejkrásnějších závodů ve světové skyrunningové sérii vůbec.

Benešovský Běžecký Festival: Soutěž škol vyhrála benešovská MŠ a ZŠ Karlov

Vítězem druhého ročníku školní soutěže NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME, která se uskutečnila 13. září v rámci letošního Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), se stala stejně jako loni MŠ a ZŠ Karlov Benešov.

Ostravská RunTour překonala svou premiéru a užívala slunce mezi pecemi – na desítce nejrychlejší Kozáková a Dymák

Suverénní Denisa Kozáková a za ní třináct stovek zkušených i nadšených běžců z celé republiky. Ostravská RunTour se stala setkáním běžců z celého Česka, kteří si přijeli do ostravských železáren nejen pro netradiční zážitek, ale také pro slibný čas do běžeckého deníčku.

Půlmaraton
Ústecký půlmaraton pod nadvládou Afričanů, z Čechů nejlepší Vít Pavlišta a vynikající Eva Vrabcová Nývltová

V sobotu 12. září se v Ústí nad Labem uskutečnil poslední letošní závod ze seriálu RunCzech. Pořadatelé připravili pro letošní rok novou trať, přesto neopomněli, aby část vedla opět místní chemičkou, což je v Ústí taková tradice.

Běh se psem
Na závodě Forest night run/bike race trať 32 km nejrychleji zvládli Kratochvíl a Šimonovská

V pátek 11. září se v hradeckých lesích uskutečnil druhý ročník závodu s názvem Forest night run/bike race. Nově byly součástí závodu i kategorie BIKE, KOLOBĚH a KOLOBĚŽKA. Součástí závodu byla již tradičně i kategorie Dogrunning.