Nejlepší běžecké hodinky 2022 

Nejlepší běžecké hodinky 2022 

Jak vybrat běžecké hodinky? Jaké parametry jsou podstatné pro sledování výkonu? A proč jsou tak důležité na tvé trase? Srovnali a vyzkoušeli jsme pro tebe desítky modelů, novinek i osvědčených modelů. 

První aspekt je nejzásadnější. Srovnávání bylo nezávislé a neplacené od žádné značky, snahou bylo poskytnout běžcům ucelený obrázek o funkčnosti, parametrech a možnostech všech typů běžeckých hodinek. 

Abychom vám dali možnost srovnání cen a možnost výběru v daném (internetovém) obchodu, vždy je k danému modelu přidali odkaz na srovnávač Heureka.

Běžecké hodinky jsou zdrojem potřebných dat pro výkon, ať už jste hobík či výkonnostní nebo profesionální sportovec. U začínajících běžců si vystačíme s elementárními daty a základními funkcemi, u pokročilých již musíme jít do hloubky a sledovat více dat a metrik, které zefektivní tréninkový proces. Na druhé straně mějte na zřeteli, že i ty nejlepší hodinky za vás trénink nebo závod neodběhají, mohou vám pomoci kvantifikovat trénink či ho usměrnit. 

Jak vybrat běžecké hodinky

Před výběrem hodinek byste si měli definovat vlastní specifikaci. Zaměřte se na tyto vlastnosti:

  • délka běhání – souvisí především s výdrží baterky a také způsobu nabíjení, jste ultramaratonec nebo si vystačíte s půlhodinovým běháním denně?
  • účel používání – běháte nebo i jezdíte na kole? Jaké další sporty děláte?
  • materiál – hodinky budou sloužit nejen jako zdroj informací a dat, ale též jako módní doplněk, sáhněte tedy po modelu, který vám nebude dělat ostudu při pracovních jednáních
  • konektivita – potřebujete se připojit k mobilu, internetu či dalším sensorům? Sledujte, zda model podporuje připojení přes Bluetooth, ANT+ či pomocí Wi-Fi
  • cena – pochopitelně jako vše mají i hodinky různou cenovou hladinu

Běžecké hodinky – rozdíly v modelech

Stačí krátce vygooglit a najdete stovky nejrůznějších modelů hodinek. Vězte, že běžecké hodinky nejsou to, co chytré hodinky a fitness náramky nejsou plnohodnotné sportovní hodinky.

Jaké parametry sledovat

Jako sportovci byste kromě využívání standardních informací a ukazatelů jako je aktuální čas či naběhaná vzdálenost byste se měli zaměřit na několik dalších parametrů. Jaké to jsou?

Tepová frekvence

Důležitou funkcí sportovních hodinek je měření tepové frekvence. Existují dva typy měření. První je klasický HRM pás, pracující na základě principu EKG a je naprosto přesný. Druhý typ je optické čidlo, vycházející z principu biometrického měření. Optické čidlo je schopné zjistit a následně zobrazit tepovou frekvenci přímo ze zápěstí. Interpretované výsledky ale nejsou přesné, v některých případech je rozdíl v řádu až desítek tepů. Časová odezva snímání také není ideální. Pro efektivní sledování tepové frekvence je nezbytné podstoupit zátěžový test. Výsledkem jsou tepová pásma, podle kterých lze efektivně trénovat a řídit tréninkový proces. Pro přesný trénink na základě tepové frekvence upřednostňujeme hrudní pás před optickým čidlem.

Tempo

Dalším důležitým ukazatel je tempo běhu, respektive rychlost běhu v minutách na kilometr. Společné s tepovou frekvenci je to druhá metrika, podle které lze efektivně trénovat a na základě kterých lze sestavovat tréninkové plány. Ideální je skloubit tepovou frekvenci s tempem. Tempo jako takové vychází z GPS signálu, tudíž je předpoklad kvalitní GPS senzor s přesným záznamem dat, ideálně každou 1 vteřinu.

Kadence

Pokročilý běžci by neměli ve svém tréninku opomíjet sledování kadence, což je počet kroků za jednu minutu. Kadence velice úzce souvisí s ekonomikou běhu. Elitní běžci zvládnou běžet kadencí 190-200 kroků za minutu, naopak začátečníci běhají v rozmezí 150-160. Při zvýšení kadence se sice většinou zkrátí délka kroku, ale na druhou stranu se snižuje energetický výdej a došlap se přesouvá více na střední část chodidla. Běh je tak plynulejší, ekonomičtější a díky zmírnění otřesů tak větší kadence zmenšuje pravděpodobnost zranění. Vždy je vše potřeba sledovat globálně. Tzn., přistupovat individuálně ke každému běžci, mít na paměti jeho odlišnosti, tělesné segmenty či somatotyp.

Délka kroku

S kadencí úzce souvisí délka kroku, respektive délka letové fáze. Délka kroku vychází z individuální biomechaniky, zejména pak z pružnosti svalů, uvolněných kotníků, flexibility a také nervosvalové koordinace. Mezi tímto vším je potřeba najít rovnováhu a harmonie. Není žádoucí přehnaně natahovat krok, ani cíleně krok výrazně zkracovat. V tomto ukazateli bych především hledal přirozenost s ohledem na kadenci. Jen pro ilustraci, průměrná délka kroku špičkových maratonských běžců se pohybuje kolem 160 cm. Z logické podstaty věci se délka kroku prodlužuje se stoupající rychlostí a zkracující se délkou závodní distance. Z vlastní zkušenosti doporučujeme více se zaměřit na plynulost a rozvoj kadence než na nucené prodloužení běžeckého kroku.

Vertikální oscilace

Vertikální oscilace je jedna pokročilejších metrik dynamiky běhu, kterou je dobré sledovat. Zjišťuje, jak moc při běhu skáčete, respektive, jak moc se pohybuje vertikálně těžiště těla. Při běhu musí všechna energie směřovat vpřed, jestliže při běhu hopsáte jako srnka a vertikální oscilace má hodnotu 15-20 cm, tak ztrácíte obrovské množství energie, což se negativně promítne do ekonomiky a techniky běhu. Ideální hodnota oscilace je cca 5-9 cm.

Po usnadnění výběru těch správných hodinek právě pro vás jsme hodinky rozdělili do několika kategorií:

3 nejlepší hodinky pro běžce

ZKUŠENÍ (pravidelně trénuji a závodím, sleduji data z tréninku)

GARMIN FORERUNNER 955 SOLARPOLAR VANTAGE V2COROS APEX 2
Dotykový displej, solární nabíjení, hudební přehrávač, parádní výdrž baterie, vylepšená GPS, bezkontaktní platby.Propracované monitorování regenerace, běžecký wattmetr, ortostatický test úrovně regenerace.Skvělá výdrž baterie, pohodlné nošení, ovládání pomocí korunky, tenké tělo hodinek.
53 g52 g53 g
15.990 Kč13.490 Kč12.150 Kč
Kompletní recenze zde

GARMIN FORERUNNER 955 SOLAR

Dotykový displej, solární nabíjení, hudební přehrávač, parádní výdrž baterie, vylepšená GPS, bezkontaktní platby. A to zdaleka není vše! Po třech letech kralování 945ky řadě Forerunner převzal místo na výsluní model 955. Verze Solar zvládne fungovat v režimu chytrých hodinek díky sklíčku se solárním dobíjením až dvacet dní. Většinu sportovců však nejvíce ohromí výdrž baterie v režimu GPS. Téměř padesát hodin (až 110 v režimu UltraTrac) je pořádnou výzvou i pro ty největší sportovní maniaky. Funkcemi nabitá laboratoř nabízí nejen sledování a vyhodnocení tréninkové zátěže, ale především připravenost k dalšímu tréninku.

POLAR VANTAGE V2

Pokročilejší vyhodnocení potřebné regenerace a možnost sledování běžeckého výkonu ve watech, přehledný graf úrovně regenerace, každodenní ortostatický test úrovně regenerace a z toho plynoucí přesnější doporučení doby regenerace na základě celodenního monitoringu. Skvělá čitelnost displeje. Pohodlný měkčí řemínek hodinek. Praktické zdrsnění tlačítek pro optimální použití i při velmi rychlém běhu nebo na nerovném povrchu, ovládají se opravdu pohodlně. Naproti tomu dotykový displej je určený pouze pro běžné ovládání, při běhu se deaktivuje (lze jím však zahájit aktivitu). Vylepšený optický snímač Polar Precision Prime™ srdeční frekvence lze případně nahradit propojením s hrudním pásem. Vantage V2 nabízí navíc barevný dotykový display, barometr, kapacitu baterie až na 40 hodin při aktivní GPS a v rámci tréninku funkci Recovery Pro.

COROS APEX 2

Model americké značky Coros zaujme na první pohled atraktivním designem a hlavně ovládáním korunkou, díky němuž jsou Corosy zkrátka jiné. Ovládání otočnou korunkou je až návykově příjemné. Po nandání na ruku oceníte nízkou hmotnost a příjemnou celodenní nositelnost. Značka COROS se snaží přitáhnout běžecké hvězdy a mezi tvářemi značky tak naleznete maratonce Eliuda Kipchogeho nebo překážkářku Emmu Coburnovou. Štika na trhu sportovních hodinek dokáže zaskočit i hlavní hráče na trhu, například inovativním měřením vzdálenosti při běhu na dráze, včetně následné korekce zobrazení dat. Rozvržení tlačítek je naprosto intuitivní a zažije se velmi rychle. Horní tlačítko ovládá podsvícení, prostřední (výrazná, větší otočná korunka) start a ukončení aktivity včetně rolování mezi obrazovkami, dolním tlačítkem mačkáte mezičasy.

MÍRNĚ POKROČILÍ (běhám s radostí, chystám se na první závod)

GARMIN FORERUNNER 255COROS PACE 2POLAR PACER PRO

Pokročilé funkce jako wifi nebo barometr doplňují bezkontaktní platby či zpřesnění navigace.Skvělý poměr cena výkon, nízká hmotnost a příjemné celodenní nošení.Ultralehké, barometr, měření výkonu, pokročilé tréninkové funkce.
49 g36 g41 g
8.490 Kč5.990 Kč7.990 Kč
Kompletní recenze zde.

GARMIN FORERUNNER 255

Garmin Forerunner 255 na první pohled upoutá velikostí displeje, výraznými tlačítky a velmi příjemnou nositelností, necelých padesát gramů na ruce ani necítíte. A to i díky příjemnému mírně pružnému řemínku s rychlospojkou. V cenové hladině pod deset tisíc korun budete jen těžko hledat srovnatelnou konkurenci. O měření srdeční frekvence se stará čtvrtá generace optického snímače. Při úzkém zápěstí a u těžších modelů nelze občas změřit přesněji srdeční frekvenci bez použití hrudního pásu. 255ky to ale zvládají až překvapivě dobře. Po skončení tréninku se přímo v hodinkách zobrazí přehledný souhrn dat, nejen v textové, ale i grafické podobě. Hodinky zvládnou až 30 hodin v režimu GPS, v režimu hodinek pak fungují celé dva týdny.

COROS PACE 2

Čím vším zaujmou? Watty – zajímavé je samotné měření výkonu bez sensoru, jen s pomocí hodinek. To zvládá Coros překvapivě dobře, rozdíl oproti měření Strydem je opravdu zanedbatelný. Metronomem – pro nácvik optimální kadence (tón a vibrace). Více než slušnou výdrží baterie – při deseti hodinách tréninku týdně jsou hodinky k neutahání, a to i bez využití režimu Ultra max. Podsvícením – při večerním tréninku je zcela zapnuté po celý trénink, bez nutnosti aktivace pohybem nebo dotekem. Skvělé!
V této cenové kategorii neobvyklým množstvím sensorů – barometr, výškoměr, teploměr, akcelerometr, kompas a gyroskop.

POLAR PACER PRO

Ultralehké běžecké hodinky s GPS nové generace s integrovaným barometrem, které dávají běžcům k dispozici pokročilé tréninkové nástroje pro úspornější běh a lepší běžecký výkon. Reflexní barevný MIP displej umožňuje maximální čitelnost za jasných podmínek. Běžecký výkonnostní test vám pomůže přizpůsobit si zóny tepové frekvence, rychlosti a výkonu tak, abyste vždy dosáhli optimálního tempa běhu. Běžecký výkon přímo na zápěstí okamžitě monitoruje námahu potřebnou pro každý úsek vašeho běhu – takže můžete upravit svou intenzitu a doběhnout do cíle. Aplikace Training Load Pro vám po každém tréninku poskytne hodnoty zátěže kardiovaskulárního i muskuloskeletálního systému (Kardio zátěž a Svalová zátěž) a pomocí funkce Subjektivní zátěž můžete hodnotit, jak se cítíte zatíženi a můžete tak sledovat okamžitou zátěž svého těla a dlouhodobě sledovat zátěž vyvolanou tréninkem.

ZAČÁTEČNÍCI (mým cílem je zlepšení kondice nebo redukce hmotnosti)

GARMIN FORERUNNER 55POLAR PACERSUUNTO 5 PEAK
Snadno ovladatelné, všestranné GPS hodinky se speciálními funkcemi zaměřenými na běžce.
Všechny základní funkce a několik doplňků, které potřebujete k jediné věci – běhu.Kompaktní a lehké GPS hodinky s tepovou frekvencí na zápěstí a slušnou výdrží baterie.
37 g40 g39 g
4.290 Kč5.290 Kč4.899 Kč
Kompletní recenze zde.Kompletní recenze zde.

GARMIN FORERUNNER 55

Hodinky Garmin Forerunner 55 jsou snadno ovladatelné, sportovně všestranné GPS hodinky se speciálními funkcemi zaměřenými na běžce. Zvládnou až 2 týdny v režimu chytrých hodinek nebo při až 20 hodinách běhu s GPS. Měření srdečního tepu na zápěstí1 je dostatečně přesné a pohodlné. Tréninková doporučení a návrh běžeckého tréninku přímo v hodinkách vám na míru. Forerunner 55 mají nízkou hmotnost a jsou navrženy s ohledem na maximální pohodlí. Sedí tak pohodlně, že o hodinkách na zápěstí nebudete vědět. A to jak během tréninku, tak i mimo něj. Řemínek i pouzdro hodinek jsou vyrobené z lehkých, odolných materiálů, které se hodí na sport a do náročných podmínek.

POLAR PACER

Polar Pacer jsou lehké běžecké hodinky s GPS nové generace, které dávají běžcům k dispozici pokročilé tréninkové nástroje pro úspornější běh a lepší běžecký výkon, aby každý běh stál za to. Jde o opravdové běžecké hodinky, které poskytují opravdovým běžcům výkonné tréninkové nástroje. Zajímavá je konstrukce kovových tlačítek, které jsou citlivější a lépe reagující. Změnou prošel i optický senzor pro měření tepové frekvence Precision Prime™, rozšíření barevného spektra by mělo přispět ke zvýšení citlivosti a eliminaci vlivu odstínu kůže na přesnost měření. Díky optimalizované GPS a baterii s dlouhou výdrží můžete trénovat až 35 hodin se zapnutou funkcí GPS a neustálým měřením tepové frekvence. V úsporném režimu zvládnou hodinky i 100 hodin se zapnutou funkcí GPS. Samotné jádro hodinek pohání nový a výkonný procesor a vše zvýrazní jasný Always on MIP displej, který je čitelný za jakýchkoliv podmínek.

SUUNTO 5 PEAK

Suunto 5 Peak nabízí vynikající výdrž baterie v kompaktním designu. Nemusíte často nabíjet, protože plně nabitá baterie vydrží až 7 dní včetně denní aktivity a sledování spánku a také 3 hodin tréninku s přesným GPS. Minimalistický design, pohodlné nošení, odolnost a voděodolnost dělají z těchto hodinek perfektního společníka pro váš aktivní každodenní život a nic vás nezastaví. Adaptivní vedení tréninku a sledování úrovně kondice vám poskytne další podporu a pomůže vám zlepšit vaši kondici společně s monitoringem spánku, regenerace a sledování stresu. V aplikaci Suunto najdete užitečné shrnutí vašeho tréninku, denní aktivity a odpočinku. Díky 3D teplotním mapám a oblíbeným trasám v aplikaci Suunto můžete objevit nová místa.  Synchronizace tras do hodinek je rychlá a bezproblémová. S ovládacími prvky hudby na zápěstí můžete upravit hlasitost, pozastavit a přeskočit na skladby, které vás zavedou dále. 

3 nejlepší hodinky pro triatlonisty

GARMIN FORERUNNER 955 SOLARSUUNTO 9 PEAK PRO WAHOO ELEMNT RIVAL
Dotykový displej, solární nabíjení, hudební přehrávač, parádní výdrž baterie, vylepšená GPS, bezkontaktní platby.Povedený minimalistický design, plynulé a rychlé menu, watty přímo v hodinkách, skvělá výdrž baterie.Přehledné zobrazení dat, celý závod triatlonu zvládnete bez manuálního měření přechodů, probíhá totiž automaticky.
53 g64 g53 g
15.990 Kč12.289 Kč8.250 Kč
Kompletní recenze zde.

GARMIN FORERUNNER 955 SOLAR

Dotykový displej, solární nabíjení, hudební přehrávač, parádní výdrž baterie, vylepšená GPS, bezkontaktní platby. A to zdaleka není vše! Po třech letech kralování 945ky řadě Forerunner převzal místo na výsluní model 955. Testovali jsme verzi Solar, která zvládne fungovat v režimu chytrých hodinek díky sklíčku se solárním dobíjením až dvacet dní. Většinu sportovců však nejvíce ohromí výdrž baterie v režimu GPS. Téměř padesát hodin (až 110 v režimu UltraTrac) je pořádnou výzvou i pro ty největší sportovní maniaky. Funkcemi nabitá laboratoř nabízí nejen sledování a vyhodnocení tréninkové zátěže, ale především připravenost k dalšímu tréninku. Je ale nutné hodinky používat co nejčastěji, ideálně 24/7. Teprve pak z nich „vymáčknete“ důležitá data pro další výkonnostní posun. Bez měření například spánku se zkrátka nedozvíte jak důkladná, nebo nedostatečná byla vaše regenerace a zda je dnes vhodné do toho šlapat naplno, nebo raději odpočívat.

SUUNTO 9 PEAK PRO

Čím vyniká novinka finské značky s minimalistickým designem? Kombinované ovládání třemi tlačítky a dotykovým displejem. Parádní výdrž baterie (v režimu hodinek 30dní a až 40 hodin v nejsilnějším režimu GPS) a odolnost na vojenské úrovni (safírové sklíčko, voděodolnost 100m). Rychlým nabíjením – za jednu hodinu nabijí na plnou kapacitu, za deset minut nabíjení získáte deset hodin tréninkového provozu. Tělo hodinek je silné pouze 10,8 mm a v kombinaci s 22 mm širokým řemínkem perfektně drží na svém místě. Předvolby umožňují měření v téměř stovce sportovních režimů. Novinkou je možnost sledování běžeckého výkonu (watty) přímo v hodinkách nebo vylepšené funkce pro cyklistiku – plánování tras, zóny intenzity, připojení k měřičům výkonu, analýza tréninku.

WAHOO ELEMNT RIVAL

Lehké multisportovní hodinky v povedeném designu a s příjemnou celodenní nositelností vynikají zejména jednoduchým ovládáním. Jedním zmáčknutím tlačítka se z režimu hodinek dostanete k preferované tréninkové aktivitě. Jednoduchost je hlavní zbraní Wahoo Elemnt Rival také pro triatlonisty. Měření přechodů zvládají hodinky automaticky, stačí odmáčknout začátek plavání a konec běhu. V obou depech se tak můžete soustředit jen na svůj výkon. Za velmi přesné můžeme označit měření srdeční frekvence pomocí optického sensoru. Povedený je také řemínek, na dotek je příjemný ohebný a zároveň pevný, pro triatlon má zásadní vychytávku v podobě „zámečku“ druhé pásky pro přesah řemínku, při plavání tak nedochází k jeho nechtěnému vyvlečení.

3 nejlepší hodinky pro outdoorové nadšence

GARMIN FÉNIX 7 PRO SAPHIRE SOLARCOROS VERTIX 2POLAR GRIT X PRO
Nabíjení ze solární energie,
kombinace dotykové a tlačítkového ovládání,
přesná GPS a podrobné mapové podklady.
Ohromná výdrž baterie, intuitivní ovládání a
výborná přesnost GPS.
Elegantní design, skvělá výdrž
baterie,
armádní odolnost,
praktická tréninková
funkce Hill Splitter, propracované měření mezičasů.
89 g91 g79 g
24.490 Kč17.499 Kč13.490 Kč
Kompletní recenze zde.Kompletní recenze zde.

GARMIN FÉNIX 7 PRO SAPHIRE SOLAR

I když se hodinky o průměru 51 mm zdají robustní, váha 89 gramů napoví, že o nich během dne skoro nevíte. Jsou o pár gramů lehčí oproti předcházejícímu modelu, což je způsobeno použitím prémiovějších materiálů jako je titan. Vzhledově se od předcházejícího modelu tolik neliší – obě verze jsou konstruovány pro náročné použití – velikost obrazovky i rozlišení jsou totožné. Pokud řešíte design svých hodinek, lze si vyměnit řemínek Quickfit za jinou zvolenou barvu i materiál. Nově se setkáváme s ochranným tlačítkem start / stop, aby se zabránilo náhodnému spuštění nebo zastavení. Podstatný rozdíl oproti konkurenci je také ten, že nemusíte hodinky jakkoliv párovat s chytrým zařízením před použitím. Zapnete a běžíte. Unikátní sklíčko hodinek Power Sapphire™ totiž umožňuje dobíjet akumulátor hodinek ze slunečného záření. Díky této funkci a přidané hodnotě je výdrž hodinek mnohem delší, ať už máte zapnuté jakékoliv další režimy. 

COROS VERTIX 2

Coros VERTIX 2 zaujme na první pohled svými masivními rozměry i materiálem. 1,4 palcová obrazovka s rozlišením 280 x 280 umožňuje prezentovat všechny základní informace a statistiky, které během dne a na jedno kouknutí oceníte. Kromě času, dnešního data a nadmořské výšky zjistíte počet kroků, aktuální tepovou frekvenci, spotřebované kalorie nebo aktuální stav baterie. Dolním pravým tlačítkem si můžete údaj o nadmořské výšce změnit na počet vystoupaných pater, dobu pohybu nebo východ či západ slunce. Horním tlačítkem zase přidáváte osvětlení hodinek. A to je úplně vše. Coros totiž ovládáte tzv. korunkou. Pokud se chcete dostat do tréninkového módu, nastavit Wi-Fi či přidat jinou funkci, stačí na kliknout na postranní buton a rolovat v uživatelské nabídce. Oproti jiným modelům Coros  je korunka trochu více zapuštěna, to ji však neubírá na jednoduchém a intuitivním ovládání.

POLAR GRIT X PRO

Povedený design podtrhuje výrazná luneta s vygravírovaným okružím kompasu. Elegantní design vhodně doplňuje řemínek s vrchní imitací textilie. Ovládání je klasicky „polární“ tři tlačítka vpravo, dvě vlevo. Ty doplňuje dotykový displej. Tlačítka jsou velká, dobře hmatatelná, reagující až na domáčknutí. Řemínek je 22 mm široký, příjemně obepne i užší zápěstí. Praktická je dvojici poutek pro uchycení přesahu řemínku. Grit X Pro se pyšní armádní odolností. Snesou tedy drsnější zacházení, včetně voděodolnosti do 100 m, nebo použití od –20 °C až po +50 °C. Přehledné je rozvržení doplňkových dat, umožňující současné sledování času a vybraného parametru (aktivita, stav kardio zátěže, tepová frekvence, poslední tréninky, kvalitu spánku, nabídka tréninků FitSpark a počasí). Je na každém uživateli, kolik ciferníků použije. Každý ciferník má podstránku s dalšími podrobnými informacemi.

3 nejlepší hodinky v kategorii SMART WATCH

APPLE WATCH ULTRAAMAZFIT T-REX 2HUAWEI WATCH GT RUNNER
Stále zapnutý displej, měření EKG, oznámení nepravidelného rytmu, měření teploty, detekce pádu.Amazfit T-Rex 2 zaujme na první pohled masivními rozměry, ale také velmi odolným materiálem.Dlouhá výdrž baterie mezi 10-14 dny. Velmi lehké hodinky, které skoro ani necítíte. Přesná a rychlá GPS.
61 g66 g38 g
24.990 Kč5.590 Kč6.999 Kč
Kompletní recenze zde.Kompletní recenze zde.

APPLE WATCH ULTRA

Chytré hodinky s ovládáním v češtině, OLED displej, GPS, telefonování s eSIM kartou (číslo stejné s telefonem), NFC platby skrze Apple Pay, měření tepu, měření EKG, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, barometr, hledání telefonu, přehrávač hudby v hodinkách, ovládání přehrávače hudby v mobilu, předpověď počasí, režim spánku/nerušit, obchod s aplikacemi, vlastní ciferníky, navigace, always On Display a integrované mapy, vhodné na běh, cyklistiku, jógu, plavání, vodotěsnost 100 m (10 ATM), výdrž baterie 36 h, detekce pádu a SOS tlačítko.

AMAZFIT T-REX 2

Amazfit T-Rex 2 zaujme na první pohled masivními rozměry, ale také velmi odolným materiálem. 1,39 palcová obrazovka s velkým HD AMOLED displejem zajišťuje vizuální zážitek s 326 ppi. Jestli vám tyto údaje nic zásadního neříkají, tak jen dodáváme, že s čitelností jakýchkoliv údajů nebudete mít žádný problém v jakémkoliv prostředí a oproti konkurenci budete „doslova mlaskat“. Krásně čitelný displej je velký benefit modelu. Pokud vám obrazovka jakkoliv nevyhovuje (jste třeba příznivci ručičkových hodinek), je možné velmi jednoduše (dlouhým stisknutím na úvodní obrazovku) si vybrat z nabídky celkem 8 odlišných vizualizací času a základních ukazatelů, které chcete, aby byly vidět při každém mrknutí na vaše hodinky (další desítky ciferníků si můžete stáhnout v aplikaci Zepp, která umožňuje si nahrát i svůj vlastní obrázek). 

HUAWEI WATCH GT RUNNER

HUAWEI WATCH GT Runner se vám od začátku budou líbit. Nás zaujaly svoji ultralehkou konstrukcí – váží pouze 38,5 g, což v průběhu dne i noci téměř nepocítíte. Jejich pouzdro je vyrobené z polymerových vláken s keramickou povrchovou úpravou. Korunka je vyrobena z titanové slitiny. Design a celé provedení je velmi decentní a určitě neuděláte ostudu, když sporttester vezmete jak na trénink, tak do práce nebo společnosti. Ovládání hodinek je dotykové a velmi intuitivní. Stačí dvě kliknutí a máte již připravené hodinky pro start vašeho tréninku, stejně tak si stisknutím pustíte hudbu nebo informace k nadcházejícím tréninkovém plánu. Na úvodní obrazovce zjistíte aktuální čas, datum, vaši aktuální tréninkovou zátěž nebo třeba nadmořskou výšku. Je zde také tlačítko na spuštění sportovního režimu, který můžete rovněž spustit levým horním tlačítkem.

3 nejlepší hodinky v kategorii LEVNÉ SPORTESTERY

SIGMA iD FREEKIPRUN GPS500 BY COROSPOLAR UNITE
Teplota, barometrický tlak spojený s vývojem počasí, kompas, navigace po trase, nebo návrat k výchozímu bodu. GPS 500 vypadají velmi jednoduše, na nic si nehrají, o to víc na mnoha místech překvapují.GPS, optický sensor měření tepové frekvence, 50 hodin tréninku, rychlé nabíjení, měření regenerace během spánku.
42 g48 g32 g
3.050 Kč3.390 Kč3.990 Kč
Kompletní recenze zde.

SIGMA iD FREE

Multisportovní model se zajímavou cenovkou. Sigma boduje už při rozbalování, s krabicí si výrobci opravdu vyhráli, jak netradičním tvarem, tak i povedeným designem, potěší i kupony na Geocaching a mapovou aplikaci Komoot. Skvělý je poměr cena výkon. iD Free zvládne funkce a parametry, které u této cenové relace opravdu nečekáte – teplota, barometrický tlak spojený s vývojem počasí, kompas, navigace po trase, nebo návrat k výchozímu bodu. . Intenzitu běhu lze sledovat pomocí „inteligentního“ světla v místě spodního přichycení řemínku (zelená, modrá a červená barva). Kromě cílových tréninkových zón upozorní světlo na notifikace nebo změnu směru při navigaci po trase.

KIPRUN GPS500 BY COROS

GPS 500 vypadají velmi jednoduše, na nic si nehrají, o to víc na mnoha místech překvapují. Na dobře čitelné obrazovce najdete veškeré parametry, které v průběhu dne potřebujete: aktuální čas, délka aktivity, počet kroků, spálené kalorie nebo třeba západ/východ slunce. Pro někoho může být ze začátku trochu matoucí jiné rozložení tlačítek oproti konkurenčním modelům (aktivitu spouštíte tlačítkem dole vlevo). Na to si však po druhém tréninku zvyknete. Pásek hodinek je z 90 % silikon a 10 % POLYAMID, i po dlouhém nošení nejeví známky opotřebení. O co víc, hodinky často ani necítíte. Váží pouze 48 gramů, a to i při skutečnosti, že 1,2 palcový displej rozhodně není zanedbatelný a hodí se spíš pro muže. Hodinky jsou navíc vybavené chemicky tvrzeným sklem značky GORILLA, takže jsou odolné proti poškrábání.

POLAR UNITE

Jednoduchý sporttester s hmotností pouhých 32 g s výdrží baterie 50 hodin v tréninkovém režimu a téměř sto hodin v režimu chytrých hodinek. Umožňuje záznam trasy, rychlosti, tempa a vzdálenosti. Nightly Recharge™ je funkce pro automatické měření míry regenerace těla přes noc. Znázorňuje, jak se dokážete zotavit po denní námaze. Pomáhá vám přijímat optimální rozhodnutí v každodenním životě, abyste si udrželi celkovou pohodu a dosáhli svých tréninkových nebo kondičních cílů. Váš stav Nightly Recharge™ je založen na dvou faktorech: jak jste se vyspali (Kvalita spánku) a jak dobře se váš autonomní nervový systém zklidnil během prvních hodin spánku (Kvalita ANS). Snadná a relaxující řízená dechová cvičení. Přehled energie využité při tréninku. Personalizovaný průvodce tréninkem FitSpark™ nabízí na vyžádání cvičení, která odpovídají vaší regeneraci, kondici a tréninkové historii. Nechte si každý den posílat nová navržená cvičení pro kardio trénink, silový trénink nebo trénink pohyblivosti přímo do svých hodinek – stačí si vybrat cvičení, které vám vyhovuje, a postupovat podle pokynů na hodinkách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: