Půlmaraton Plzeňského kraje měl rekordní účast

Půlmaraton Plzeňského kraje měl rekordní účast

Rekordní počet běžců zaznamenal letošní Půlmaraton Plzeňského kraje. Do všech vypsaných běhů se v součtu přihlásilo více než třináct set běžců, což je nejvíc v osmileté historii závodu. Nejrychlejším běžcem na nejprestižnější půlmaratonské trati se stal Adam Korecký, ale sportovní den v areálu Škodaland v Plzni zpestřily i další doprovodné běhy a aktivity včetně dětských závodů.

„Po dlouhých chladných dnech se na náš půlmaraton nádherně rozjasnilo. Počasí nám snad ani nemohlo přát více a já mám velkou radost, že jen celkově podtrhlo úspěch celé akce. Atmosféra byla fantastická, výkony parádní. Nejen, že jsme pomohli dobré věci, ale především jsme každý udělali něco pro sebe. Co víc si přát?“ konstatoval po skončení hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který sám obul běžeckou obuv a absolvoval pětikilometrovou trasu. „Vůbec nešlo o čas. Na úřadě jsme se prostě jen hecovali, jestli také poběžím a věřím, že takto to měla celá řada účastníků. V dnešní uspěchané době je přeci fajn najít si chvilku na trochu pohybu. Proto půlmaraton pořádáme. Chceme dát lidem motivaci,“ poznamenal hejtman Špoták.

Letošní 8. ročník na hlavní půlmaratonské trati ovládl s časem 1:13:21 třicetiletý Adam Korecký, který do cíle ve Škodalandu přiběhl s více než minutovým náskokem na druhého Jana Šnebergera a další minutu přidal na třetího Petra Minaříka, tedy na dvojici z Falcon Rokycany. Ověřená a certifikovaná trať s náročným stoupáním hned v úvodu běžce zavedla přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí.

Na programu ale byly i další sportovní výzvy v podobě OMEXOM krajské desítky, kterou vyhrál Ondřej Teska z Klatov, krajské pětky s vítězným Michalem Fenclem z Konplanu, týmového běhu, na kterém byla nejrychlejší trojice Jelínek, Červený a Koutník a v neposlední řadě dětských závodů. Každý běžec v cíli za svůj výkon dostal originální pamětní kovovou medaili. „Ve Škodalandu byl součástí bohatý doprovodný program. Kromě vystoupení oblíbené kapely POPs, byla připravena horolezecká stěna, bungee running – bungee basketball či rodeo býk. Běžci měli k dispozici mobilní fyzioterapii, fotostěnu, sportovní doplňky a poradenství. Nechyběla ani prezentace složek IZS nebo malování na obličej, tedy aktivity, aby si závod mohli užít nejen samotní účastníci ale i celý rodinný doprovod,“ doplnila za pořadatelský tým Helena Kapicová.

Půlmaraton Plzeňského kraje není jen o sportovních výkonech. Celá akce měla benefiční charakter, když Plzeňský kraj nákupem vody pro běžce podpořil částkou 23 328 korun charitativní kampaň Diakonie Západ „Voda pomáhá“. Finanční částkou přispěl na zajištění dopravy pro klienty denních stacionářů pro osoby s postižením v Plzni (Stacionář Človíček) a na jižním Plzeňsku (Stacionář Plamínek v Merklíně a Stacionář Korálek v Soběkurech). Podruhé byla součástí programu nezisková organizace „Cesta za snem“, u jejíhož stanoviště návštěvníci měli jedinečnou příležitost si na speciálních trenažerech vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní lidé. Cílem této jedinečné akce bylo propojení zdravých a hendikepovaných sportovců. Řadu užitečných informací pak návštěvníci získali i u stánku organizace Maminy s rakovinou.
Plzeňský kraj děkuje všem dobrovolníkům za pomoc při organizaci letošního 8. ročníku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: