Závody do 10 km

Horské běhy a skyrunning
Franta Pechek čtvrtý na Mistrovství světa

V polovině září se v severovelšském Betws-y-Coed (V. Británie) konalo MS v horských bězích. Běhalo se v lese na trati 8,7 nebo 10,6 km, kde byly dva dlouhé a velmi prudké výběhy a dva seběhy. V kategoriích veteránů obsadil Franta Pechek skvělé čtvrté místo v kategorii 60-64 let.

NIGHT RUN v Plzni se stal kořistí Richarda Jarošíka a Karly Colori

Další ze závodů seriálu NIGHT RUN se poprvé uskutečnil v metropoli Plzeňského kraje. Plzeň uspořádala letos již šestý závod a lze říci, že se tohoto úkolu zhostila se ctí.

35 TIPŮ na nejzajímavější závody v říjnu

V říjnu přichází pokračování již rozběhnuté podzimní sezony. Termínovka praská ve švech a vy máte možnost změřit svou formu na závodech všeho druhu po celé ČR. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších běžeckých závodů!

NIGHT RUN PRAHA aneb jak jsem si po letech zase vyrazila na párty – osobní zkušenost účastnice

Když se stanete rodiči, tak některé příjemné věci z vašeho života prostě vypadnou. Třeba o takové sobotní pařbě jsem si coby matka dvouletého syna mohla nechat maximálně tak zdát. A taky je fakt, že jsem sama s ubývajícím volným časem dala dobrovolně prioritu běhu – je to rychlé, levné a ještě jedete příkladem.

Plzeň, nové město rekordů RunTour, ovládli zahraniční běžci. Z našich závodníků byli nejlepší Kučera a Zahálková + FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ NA 10 KM KE STAŽENÍ ZDARMA

Tak jsme se dočkali! Tři roky čekání na nový rekord je u konce. Ti, kteří si pamatovali výkon Milana Kocourka z Hradce Králové z roku 2012, na něj mohou zapomenout. Z historických tabulek ho vymazal Keňan Rop Abel Kibet, a to časem 29:57 minuty.

Vítězem Benešovské desítky se stali běžci Milan Janoušek a Ladislava Císařovská

Dne 13. září se v Benešově u Prahy uskutečníl druhý ročník Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), jehož součástí byla Benešovská desítka – MČR veteránů.

Drsný terén Ještědu zdolala téměř stovka závodníků – nejlepší Drtičové byli Jindra a Kocumová

V sobotu 12.9. si dali v areálu skokanských můstků na Ještědu dostaveníčko běžečtí nadšenci, konal se tam totiž nultý ročník závodu Ještědman.cz. Náročného výběhu na dominantu Libereckého kraje se zúčastnila téměř stovka sportovců.

Benešovský Běžecký Festival: Soutěž škol vyhrála benešovská MŠ a ZŠ Karlov

Vítězem druhého ročníku školní soutěže NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME, která se uskutečnila 13. září v rámci letošního Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), se stala stejně jako loni MŠ a ZŠ Karlov Benešov.

Ostravská RunTour překonala svou premiéru a užívala slunce mezi pecemi – na desítce nejrychlejší Kozáková a Dymák

Suverénní Denisa Kozáková a za ní třináct stovek zkušených i nadšených běžců z celé republiky. Ostravská RunTour se stala setkáním běžců z celého Česka, kteří si přijeli do ostravských železáren nejen pro netradiční zážitek, ale také pro slibný čas do běžeckého deníčku.

Běh se psem
Na závodě Forest night run/bike race trať 32 km nejrychleji zvládli Kratochvíl a Šimonovská

V pátek 11. září se v hradeckých lesích uskutečnil druhý ročník závodu s názvem Forest night run/bike race. Nově byly součástí závodu i kategorie BIKE, KOLOBĚH a KOLOBĚŽKA. Součástí závodu byla již tradičně i kategorie Dogrunning.

BIRELL desítku ovládli opět Keňané, z Čechů nejlepší Jirka Homoláč a Eva Vrabcová Nývltová

V pořadí šestý závod seriálu RunCzech už tradičně patří Praze a podvečernímu závodu na 10 km. V letošním roce se na startu sešla opravdu ta nejlepší konkurence špičkových běžců a běžkyň, kterým patří nejrychlejší časy historie právě na této trati.

Nejpočetněji obsazený závod v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY vyhráli Jiří Kabelka a Magda Čípová

Ve středu 26. srpna se konal letošní devátý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, který zaznamel rekordní účast v pětileté historii celé ligy.

RunTour v Brně ovládli Keňani, z českých běžců zazářil Homoláč

V sobotu 22. srpna se konal již pátý díl seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který opět lámal závodnický rekord a v jihomoravské metropoli zvedl z gauče tisícovku dospělých a na dvě stovky dětských závodníků.

Maraton
33 TIPŮ na nejzajímavější bežecké závody v září

V září přichází ta pravá běžecká sezóna. Všichni se vrátí ze svých dovolených a změří svou formu na závodech všeho druhu po celé ČR. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších běžeckých závodů pro první školní měsíc!

Premiérový NIGHT RUN MOST běželo přes 800 běžců, prvenství získali Ottenschlägerz a Rusínová

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu v Mostě na 1.náměstí. Jednalo se vůbec o první ročník, který přinesl překvapení v účasti 800 startujících.