I v zimě se běhá! Tipy na půvabné zimní běžecké trasy

I v zimě se běhá! Tipy na půvabné zimní běžecké trasy

V zimě je méně závodů a spíše více času na trénování, nabíhání kilometrů a poznávání nových míst. Vybrali jsme 7 půvabných zimních tras, které redakce vřele doporučuje.

Kompletní přehled více než 390 tras najdete v sekci Běžecké trasy

Tip č.1 Jablonecko: za krásami Černostudničního hřebenu nejen v zimě

Máte dost lyžování v Jizerských horách? Nechcete překážet lyžařům ve stopě? Pak máme pro vás nádhernou trailovou trasu vedoucí na Černostudničním hřebenu. Trailová trasa, kde zejména v zimě má pohádkový nádech, nás zavede do oblasti s řadou rozhleden i skalních útvarů. Trasa začíná a končí na vlakové zastávce, takže váš nástupní bod může být v podstatě kdekoliv a nebudete svázáni např. pouze s jedním parkovištěm. Celkově měří 10,6 km a nastoupáte přes 460 metrů převýšení.

Tip č. 2 – Šumava: běžecká trasa od přehrady Lipno na Vítkův hrádek

Okruh kolem přehrady Lipno dlouhý 17km Vás z osady Frýdava zavede do Přední Výtoně a přes horskou vesničku Svatý Tomáš až do 1035 m n.m. na Vítkův kámen, který je nejvýše položeným hradem u nás.

Tip č. 3 – Český ráj: běžecká trasa přes Údolí Plakánek

Náročná porce skoro 30 km propojuje dva kraje – Královehradecký a Liberecký. Vede přes nejkrásnější místa CHKO Český ráj – užijete si pískovcové skály, výhledy a hrad Kost. Na trasu se vydáme v obci Sobotka, kam se pohodlně dostaneme přímým busem z Prahy (Černého Mostu).

Tip č. 4 – Lednicko-Valtický areál: běžecká trasa přes naučnou stezku Pohansko

11kilometrová trasa bez velkého převýšení vás zavede na jižní Moravu. Vybíhá se z odstavného parkoviště u největší jihomoravské obory Soutok a míjí například lichtenštejnský zámeček Pohansko, kde se dá odpočinout, najíst nebo napít. Zajímavostí na trase jsou čapí hnízda, kterých je v oblasti opravdu velké množství sněhu. Na trase většinou není sníh nebo jen velmi malé množství.

Tip č. 5 – Beskydy: běžecká trasa z Ostravice na vrchol Lysé hory

Na „královnu Beskyd“, jak mnozí Lysou horu (1323 m n. m.) nazývají, vede velké množství turistických cest – trasa z Ostravice po červené turistické značce patří mezi „klasiky“, měří necelých 8 kilometrů a nastoupáte při ní 907 výškových metrů.

Tip č. 6 – Domažlice: běžecká trasa v chodských lesích

Trasa pro všechny, kdo mají pohostinnou babičku v Domažlicích a chtějí během tradiční gastro-návštěvy alespoň na hodinku až dvě (záleží na výkonu a schopnosti orientace běžce) ulevit svému zažívacímu traktu. Trasa je dlouhá 13 km s převýšením takřka 300 metrů.

Tip č. 7 – Vysočina: běžecká trasa přes žďárské osmistovky

Krásná trasa přes 4 žďárské osmistovky a skrz nejhezčí místa Žďárských vrchů. Na 31 kilometrech navštívíte „klasiky“ jako Devět skal, Žákovu horu či Paseckou skálu. Pokud je na vás trasa dlouhá, nechte auto na parkovišti Pod Lisovskou skálou a nenechte si ujít některá TOP místa na trase či kolem ní jako je Devět skal, Bílá skála, Dráteník nebo Malinská skála.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: