Kladete si otázku, jestli běhat v kompresních podkolenkách a návlecích? Odpověď zní ANO. A to ne z důvodu módy, protože je to zrovna cool nebo že kompresní doplňky užívají ostatní. Komprese totiž dokáže významně pomoci vašim svalům, výkonu i regeneraci. A to je ten nejpádnější důvod, proč po kompresním oblečení sáhnout.
Když se narodí potomek, spousta věcí se obrátí vzhůru nohama. Naštěstí díky dnešním možnostem neznamená narození dítěte konec aktivního života. Běhat se dá s kočárkem bezpečně a dokonce pohodlně nejenom na hladkém rovném asfaltu. A tak můžou maminky nebo tatínkové vyrazit i na zajímavá místa do přírody.
Zimní období je pro většinu běžců jakýmsi přechodným obdobím. Předešlá sezóna je dávno za námi a další v nedohlednu. Ale znáte to, kdo chvíli stál, stojí opodál. A pokud se na jarních závodech nechceme cítit jako roztřepaný rosol, musíme nahodit svetr, šálu, péřovku a vyběhnout! Nebo ne? Jak to s tím oblékáním na běhání v zimě vlastně je?
Univerzální funkční prádlo vhodné pro všechny pohybové aktivity neexistuje. Nosí se jako první vrstva na tělo a jeho hlavním úkolem je účinně odvádět pot a vlhkost a udržet tak optimální mikroklima u pokožky.
Běhání s holemi má svá specifika. Koukněte se na videopředstavení italské značky Fizan, která vyrábí jedny z nejlehčích holí nejen pro ultra-trail.
Blíží se zima a jsou kladeny vyšší nároky na vybavení. Tentokrát jsme se podívali na zoubek stále se rozšiřujícímu segmentu hřebových bot. Martin Šálek se v segmentu hřebových bot pohybuje už více než 8 let a je jeden z největších odborníků na toto téma. V rozhovoru jsme si povídali o začátcích jeho podnikání, o OCR komunitě nebo jak se v takových hřebovkách běhá po asfaltu.
Nevíš si rady s výběrem běžeckého vybavení a doplňků? Jakou zvolit bundu do deště, běžecký batoh či ponožky? V redakci jsme pro tebe připravili pár tipů, které stojí přinejmenším za zvážení.
Multifunkční šátky značky BUFF ve tvaru tunelu jsou známé pro nejednoho běžce. Historie značky se píše už od roku 1991. Portfolio produktů a použitých materiálů se za 30 let existence výrazně rozšířilo a spotřebitelům může dělat problémy vybrat správný produkt pro daný účel. Cílem tohoto článku je výběr usnadnit.
Obuv je bezesporu nejpodstatnější částí běžeckého vybavení. Ne snad, že by ostatní věci, jako sporttester, oblečení a ostatní doplňky nebyly důležité, nicméně běžecké boty mají přímý vliv na naši techniku běhu a v návaznosti na efektivitu, případně zranění. Doporučení mnoha fyzioterapeutů je rozvíjet přirozené pojetí běhu, které zapojuje do běžeckého kroku co možná nejvíce částí a svalů našeho aparátu. K tomuto přirozenému přístupu ale potřebujeme správnou obuv, která naše chodidla nijak neomezuje a dává nám dostatečný prostor. No jo, jak ale poznám tu správnou botu? V článku si rozebereme, z čeho se běžecké boty skládají a jak jednotlivé segmenty ovlivňují naši techniku.
Milujeme specializované obchody s běžeckou výbavou, kde vám poradí opravdoví běžci a kde si vyberete z kvalitních značek.
Dnes už nenajdeme mnoho domácích firem, které si všechny fáze vývoje a výroby střeží a drží doma v Česku. Naštěstí pár takových ještě stále je, a protože na trénincích i závodech potkáváme běžce v jejich doplňcích stále častěji, podívali jsme se firmě ROYAL BAY trochu na zoubek.
Craft vyvinul koncept Vent – nejlehčí a nejprodyšnější řadu svého prádla. Koukněte se na technologii detailně a běhejte v horku bez omezení.
Švédská značka CRAFT úspěšně pokračuje v tažení za sbíráním ocenění v anketě prestižního sportovního a outdoorového veletrhu ISPO. Letos získal rovnou dvě!
První vrstva je základ, ale jak na ty ostatní? Jak se správně obléknout do chladného a mrazivého počasí, aby nám nebyla zima, nebo naopak horko, když to s oblečením přeženeme.
Vyplatí se dodržovat systém oblékání 1-2-3.
Speed hikingový model ROCLITE G 345 GTX získal ocenění nejlepší bota roku v prestižním britském časopise THE GREAT OUTDOORS.