HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Redakce

SvetBehu.cz přináší po celý rok rady pro běžecký trénink, novinky a aktuality z běžeckého světa, tipy na běžecké trasy po České republice, reportáže ze závodů, rozhovory s předními osobnostmi české i zahraniční běžecké scény a nejčerstvější informace, recenze a testy běžeckého vybavení.

Články autora

Marie Zelená na Hochkoenigman: „Tancovačka ve 2000 m n. m.“

Hochkoenigman, pořádaný první červnový víkend, je rakouský trailrunningový festival čítající několik trailových závodů rozmanitých tras, od nejkratšího 23 km Speed Trailu, až po ultra závod Endurance Trail o délce 88 km. Zázemí závodu je vsazeno do malebné vesničky Maria Alm am Steinernen Meer, obklopena lyžařskými středisky pod tamní majestátní horou Hochkoenig 2941 m.n.m. poblíž nedalekého Zell Am See, nebo Kaprunu.
Využíváme Last minute nabídky na startovné a s kamarádem Adamem se týden před startem ještě stíháme registrovat na trasu dle vlastního výběru.

Fotogalerie Prague Park Race – Divoká Šárka

V sobotu 8.6. se v rezervaci Divoká Šárka konal další podnik závodu Prague Park Race! Svět běhu byl u toho a přináší vám velkou fotogalerii. Najdete se?

Syndrom běžeckého kolene? Dá se mu vyhnout!

Běhání je sport, který milujeme. Někteří z nás natolik, že si týden bez běhání ani neumíme představit. Pokud bychom si běháním přivodili syndrom běžeckého kolene nebo jiný kloubní problém, museli kvůli tomu přerušit tréninky, vynechat nejen běhání, ale i ostatní pohybové aktivity, těžce bychom to nesli. Proto je vhodné si hned z kraje běhání zjistit, jaké nástrahy na běžcovo tělo čekají. Jednou z nich je i syndrom běžeckého kolene. Dá se mu však snadno vyhnout a dokonce naopak kolena při běhání posilovat, jen je nutné vědět jak.

Běháme pro děti

Tajemství hodnoty VO2 max

Tajemství hodnoty VO2 max

VO2 max je často skloňovaným pojmem v diskuzích o výkonnosti vytrvalostních sportovců. Co se tedy za tímto číselným údajem skrývá a jakou informaci tato hodnota nese? Je důležité pro hobby běžce znát jeho VO2 max?

Trénink na (půl)maraton: komplexní souhrn tipů

Trénink na (půl)maraton: komplexní souhrn tipů

Souhrn všeho důležitého o tréninku, stravě, motivaci, regeneraci a výbavě, co je pro úspěšné zvládnutí půlmaratonu a maratonu potřeba!

Start závodu

Na Mattoni 1/2maraton do Českých Budějovic zamíří vítězové z Varů i obhájci

RunCzech projekt EuroHeroes na podporu evropské atletiky a vytrvalců na starém kontinentu, ve spolupráci s Evropskou atletickou asociací, pokračuje druhým závodem. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice slibuje velkou bitvu o další body do průběžného žebříčku EuroHeroes Challenge.

Orientační běh poprvé součástí Olympijského běhu

Novinkou nejen v letošním roce, ale i za celou dobu konání T-Mobile Olympijského běhu, který se koná po celé ČR ve středu 19. června 2019, je obec Milíře. V tomto závodě totiž nepůjde jen o běh, ale i o správnou orientaci a práci s mapou.

1 2 3 149

Trasy autora